انواع کابل کواکسیال

امتیاز کاربران : 0 از 5
انواع کابل کواکسیال

در این مقاله می خواهیم در مورد انواع کابل کواکسیال صحبت کنیم، قبل از یادگیری انواع کابل کواکسیال، بهتر است که ابتدا کابل کواکسیال و عملکرد آن را بشناسیم. کابل کواکسیال نوعی کابل الکتریکی است که شامل یک رسانای داخلی است که توسط یک محافظ رساننده متحدالمرکز پوشانده شده و توسط یک دی الکتریک جدا می شود. به عبارت ساده این سیستمی است که شامل هادی داخلی و سپر بیرونی است که دارای یک محور هندسی است که توسط یک ماده عایق برای انتقال برق جدا شده است. این ویژگی‌ها می تواند سیگنال های الکتریکی با فرکانس بالا را با تلفات کم حمل کند. طراحی آن بر اساس اندازه فیزیکی، عملکرد فرکانس، میرایی، قابلیت های کنترل قدرت، انعطاف پذیری، قدرت و هزینه است. معمولاً در خطوط تلفن، کابلهای شبکه باند پهن اینترنت، پایگاه داده های رایانه ای با سرعت بالا، اتصالات تلویزیون کابلی و غیره استفاده می شود.

آشنایی با انواع کابل کواکسیال

کابل کواکسیال انعطاف پذیر استاندارد، از غلاف پلاستیکی بیرونی، سپر مسی بافته شده، عایق دی الکتریک داخلی و هسته مسی تشکیل شده است. اگرچه انواع مختلفی از کابل های کواکسیال بر اساس پارامترهای مختلف مانند ساخت، کاربرد، الگوی لایه، مواد مورد استفاده و غیره وجود دارد. در ادامه با انواع کابل کواکسیال آشنا خواهیم شد.

مشاوران نت‌کابل به همه سوالات شما پاسخ ‌می‌دهند.

برای خرید انواع کابل کواکسیال با قیمت عمده با شماره 02191072654 تماس بگیرید.

 انواع متداول کابل های کواکسیال 

کابل کواکسیال سخت، این کابل اولین کابل از انواع کابل کواکسیال است که از لوله های گرد مس، نقره یا طلا یا ترکیبی از فلزات مانند سپر ساخته شده است. رسانای مرکزی این کابل به طور کلی از مس جامد یا آلومینیوم با روکش مس تشکیل شده است. دی الكتریك معمولاً به صورت فوم پلی اتیلن، هوا یا گاز تحت فشار به صورت نیتروژن و غیره است. آنها معمولاً قطر بیشتری دارند. خطوط سخت پر از گاز عمدتا برای پخش تلویزیونی یا رادیویی، فرستنده های نظامی، برنامه های رادیویی آماتور استفاده می شود.

کابل کواکسیال سخت

کابل کواکسیال تابشی، همچنین به عنوان فیدر دارای نشت شناخته می شود. در ادامه شناخت انواع کابل کواکسیال، این مدل کابل از انواع کابل کواکسیال به عنوان یک سیستم ارتباطی استفاده می شود که در استخراج زیرزمینی یا سایر محیط های تونل استفاده می شود. برای تابش کاری که کابل کواکسیال قادر به انجام آن نیست طراحی شده است. این کابل به عنوان یک آنتن توسعه یافته کار می کند که می تواند امواج رادیویی را از طریق کابل انتقال و دریافت کند. همچنین امکان ارتباط دو طرفه همراه را فراهم می کند. چند مورد از کاربردهای رایج آن شامل استخراج معدن، راه آهن زیرزمینی، ساختمانهای صنعتی و غیره است.

کابل کواکسیال تابشی

کابل کواکسیال ارجی6(رسمی)، به کابل نوع RG6 نیز معروف است. هم در مصارف مسکونی و هم در کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. می توان آن را با طرح های مختلف کابل همراه کرد که براساس ویژگی های مختلف مانند محافظ، ترکیب مرکز، نوع ژاکت و غیره متفاوت است. این کابل به طور معمول برای پخش همزمان تلویزیون کابلی برای مسیر یابی سیگنال های تلویزیون استفاده می شود و یکی از انواع کابل کواکسیال پرکاربرد می باشد.

کابل کواکسیال RG6

 کابل کواکسیال نیمه سخت، این کابل شامل یک لوله فلزی است که از غلاف خارجی مس ساخته شده است. آنها اجزای مایکروویو مستقل هستند. آنها دامنه فرکانس گسترده ای تا 65 گیگاهرتز دارند. همچنین می توانند یک وجه  را شکل دهند و آن را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. این محصولات فاز پایدار هستند. همچنین، این کابل دارای مدولاسیون غیرفعال کم است. این نوع کابل از انواع کابل کواکسیال به دلیل قابلیت های فرکانس گسترده ، عملکرد الکتریکی قابل اعتماد و پایداری فاز، بیشترین نوع کابل است.

کابل کواکسیال نیمه سخت

کابل کواکسیال سفت و محکم، از دو لوله مسی ساخته شده است که با استفاده از تکیه گاه ها در هر متر دیگر در الگوهای متحدالمرکز قرار می گیرند. این محصول نمی تواند خم شود بنابراین اغلب اوقات به آرنج نیاز دارد. آنها با کمک اتصالات به یکدیگر متصل می شوند. آنها معمولاً در داخل خانه برای اتصال بین انتقال قدرت بالا و سایر اجزای RF استفاده می شوند. بعضی اوقات همراه با مهاربندها و فنرهای مخصوص ارائه می شود. این فنرها به انبساط دیفرانسیل و انقباض روغنهای داخلی و خارجی مس که در مسیر خط انتقال استفاده می شوند، کمک می کنند.

کابل محوری دوقلو، به جای یک هادی دارای 2 هادی داخلی است. برای کاربردهای سیگنالینگ دیفرانسیل با سرعت بالا بسیار کوتاه مناسب است. این کاهش تلفات کابل، محافظت بیشتر در برابر حلقه های زمینی و زمینه های اسیر و نویز مغناطیسی با فرکانس پایین است. آنها معمولاً برای برنامه های دیجیتالی و ویدئویی با فرکانس پایین، خوشه های محاسباتی با کارایی بالا، شبکه ها و ذخیره سازی مرکز داده، برنامه های سرور استفاده می شوند.

کابل محوری دو قلو

کابل سه محوری، به تریاکس نیز معروف است. این نوع کابل از انواع کابل کواکسیال، کابل الکتریکی است که دارای یک لایه عایق اضافی و غلاف رسانای دوم است. پهنای باند بیشتری ارائه می دهد و تداخل را بر خلاف coax و کاهش تلفات کابل و بارگذاری کابل را قطع می کند. برخی از برنامه های رایج آن شامل تولید تلویزیون به عنوان کابل اتصال بین دوربین و واحد کنترل دوربین ، با اندازه گیری دقیق جریان کم است.

کابل سه محوری

تعداد کمی دیگر از انواع کابل کواکسیال

مجموعه های کابل کواکسیال، انعطاف پذیر هستند ، دارای افت کم ، نیمه سخت و سازگار هستند. می توان آنها را با هر کانکتور پیکربندی کرد. برخی از مزایای آن ظرفیت بالای انتقال اطلاعات، پشتیبانی از ایستگاه های مختلف و نرخ خطای پایین است. کابل میکرو کواکسیال، آنها در مجموعه وسیعی از محصولات پزشکی دقیق و کاربردهای کابل کشی استفاده می شوند. آنها برای فضاهای محدود مناسب هستند، جایی که قابلیت اطمینان بالا، حساسیت بالا، سیگنال برجسته، ظرفیت و امپدانس از ویژگی های اساسی هستند. کابل کواکسیال دمای بالا H، آنها در تنظیمات متنوعی متناسب با هر کاربرد سخت محیطی استفاده می شوند. دامنه دما برای اکثر انواع کابل کواکسیال 55- / 200+ درجه و برای کابل سه محوری 55- / 1500+ درجه است. کابل کواکسیال خنک شده با آب، برای گرم کننده های رسانا و تجهیزات سخت شدن و همچنین فرآیندهای جوشکاری استفاده می شود. این با یک شلنگ مرکزی خنثی و انعطاف پذیر به عنوان حامل برای اتصال سیم های مسی طراحی شده است.

نحوه تعیین انواع کابل کواکسیال

میرایی (افت درج) - این نشان دهنده از دست دادن قدرت است. این معمولاً در از دست دادن دسی بل در هر طول کابل اندازه گیری می شود و با افزایش فرکانس به تناسب افزایش می یابد، شعاع خم - اندازه گیری شعاع کابل است که می تواند بدون هیچگونه اثر سو، خم شود. هادی مرکز - این ماده از نوع سیم جامدی است که در وسط کابل کواکسیال وجود دارد. Coaxial Adapter - برای تغییر نوع اتصال به نوع دیگر استفاده می شود. اتصال کواکسیال - دستگاه اتصال در هر انتهای مجموعه کابل کواکسیال یافت می شود. تداخل الکترومغناطیسی - نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که سیگنال های الکتریکی را مختل می کند. فرکانس - تعداد دفعاتی که یک اقدام دوره ای در ثانیه رخ می دهد. با هرتز اندازه گیری می شود. امپدانس - اندازه گیری مقاومت در برابر جریان است. با اهم اندازه گیری می شود. مواد روکش- نوع موادی که به عنوان لایه محافظ بیرونی کابل استفاده می شود. دمای نامی کابل.

نتیجه‌گیری

برای به حداقل رساندن مشکلات تداخل و عیب یابی در انواع کابل کواکسیال، کاربر باید ساخت و طراحی این کابل ها را بررسی کند. همراه با آن، کاربران باید مواد مورد استفاده، رشته، سیم رسانای مرکزی، نصب صحیح اتصالات و اتصال را تأیید کنند. مواردی مانند نشت سیگنال، حلقه های زمین، سر و صدا، اثر ترانسفورماتور و جریان و تابش حالت مشترک را می توان با انتخاب نوع صحیح کابل کواکسیال متناسب با محیط کار و کاربرد رد یا کاهش داد. هر نوع از انواع کابل کواکسیال مزایای خود را دارد که کاربران باید قبل از مونتاژ در سیستم خود به خاطر داشته باشند.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی