صنعت سیم و کابل

امتیاز کاربران : 0 از 5
صنعت سیم و کابل

بازار سیم و کابل در حال بلوغ و رشد آهسته است از منظر عرضه و تقاضای بازار ، بازار جهانی سیم و کابل نیز در حال بلوغ و رشد آهسته است. تجزیه و تحلیل ردیابی توسعه صنعت سیم و کابل در داخل و خارج از کشور نشان می دهد تا زمانی که اقتصاد یک کشور یا منطقه در جریان باشد پیش فرض رشد ، به ویژه در روند صنعتی سازی و شهرنشینی ، رشد صنعت سیم و کابل کشور بالاتر از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی خواهد بود، به ویژه در روند صنعتی شدن و شهرنشینی ، رشد صنعت سیم و کابل کشور بالاتر از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی خواهد بود. تولیدات انواع محصولات پرمصرف در داخل از جمله سیم و کابل برق و ... نیز در پی رشد صنعت افزایش می یابد. محصولات توسعه یافته و توزیع شده توسط صنعت تولید سیم و کابل، مانند سیم غیر آهنی ، مخابراتی و کابل فیبر نوری، برای فعالیت در طیف گسترده ای از بازارها از جمله ساخت و ساز ، کالاهای مصرفی ، ارتباطات از راه دور و تاسیسات ضروری است. در حالی که این صنایع ، در میان سایر صنایع ، با توجه به انقلاب فناوری صنعت 4.0 با رشد روبرو هستند ، ارزش کل بازارهای تولید سیم و کابل نیز رو به رشد است. تخمین های فعلی ارزش 232 میلیارد دلار تا سال 2025 با نرخ رشد سالانه (AGR) تقریباً 5٪ پیش بینی کرده است.

 

مشخصات صنعت سیم و کابل

مشخصات صنعت سیم و کابل

صنعت سیم و کابل در آستانه انقلاب صنعتی چهارم، به لطف دیجیتالی شدن ، تولید به تدریج از تولید و انعطاف بیشتری برخوردار می شود. دیجیتال سازی به آرامی و به طور پیوسته شیوه تولید محصولات را دگرگون می کند. این تحول که با عنوان "صنعت 4.0" در اروپا ، "اینترنت صنعتی اشیا ((IIoT)" در ایالات متحده یا فقط "تولید هوشمند" شناخته می شود ، چهارمین انقلابی است که در تولید رخ داده است. اولین انقلاب صنعتی مربوط به مکانیزاسیون از طریق آب و بخار بود. دومین انقلاب صنعتی مربوط به تولید انبوه و خطوط مونتاژ با استفاده از برق بود. سومین انقلاب صنعتی مربوط به استفاده از رایانه و اتوماسیون بود. و چهارمین انقلاب صنعتی در مورد افزایش استفاده از رایانه و اتوماسیون با سیستم های هوشمند و خودمختار است که با استفاده از داده ها و یادگیری ماشین تقویت می شوند. به عبارت دیگر ، صنعت 4.0 رایانه سازی صنعت 3.0 را بهینه می کند. معرفی رایانه ها در صنعت 3.0 عمدتا به این دلیل مخدوش کننده بود که یک فناوری کاملاً جدید به فرایندهای مختلف اضافه شده بود. در صنعت 4.0 ، رایانه ها در حال اتصال و برقراری ارتباط با یکدیگر برای تصمیم گیری بدون دخالت انسان هستند. سیستم های سایبری-فیزیکی ، اینترنت اشیا و اینترنت سیستم ها با هم ترکیب شده اند تا صنعت 4.0 را ممکن ساخته و کارخانه هوشمند را به واقعیت تبدیل کنند. ماشین های هوشمند با دسترسی به داده های بیشتر ، هوشمندتر می شوند. و با پشتیبانی از این ماشین آلات ، کارخانه ها در حال تولید و کارآیی بیشتر و ضایعات کمتری هستند.

صنعت 4.0 به چه معناست

صنعت 4.0 به چه معناست

فناوری جدید صنعتی دیجیتال یا صنعت 4.0 ، تولیدکنندگان را قادر می سازد تا داده ها را از طریق ماشین جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند ، که این امر در نهایت فرآیندهای کارآمد تر ، انعطاف پذیرتر و سریعتر را برای تولید کالاهای با کیفیت بالاتر با کاهش هزینه در پی دارد. کارشناسان فن آوری می گویند که این انقلاب تولید نه تنها بهره وری را افزایش می دهد و اقتصاد را تغییر می دهد ، بلکه رشد صنعتی را تقویت می کند و مشخصات نیروی کار را اصلاح می کند. آنها ادعا می کنند که این تغییرات در تولید ، در نهایت رقابت شرکت ها و مناطق را تغییر می دهد. از تکنولوژی پیشرفته دیجیتال در حال حاضر در ساخت استفاده می شود. اما همراه با صنعت 4.0 ، تولید را به روشی باورنکردنی متحول خواهد کرد. این ترکیب باعث افزایش کارایی و ایجاد تغییر بزرگی در روابط سنتی تولید در بین تولیدکنندگان ، تأمین کنندگان و مشتریان می شود. همچنین رابطه بین انسان و ماشین را تغییر خواهد داد. همچنین به طور قطع این فناوری صنعت سیم و کابل را نیز تحت تاثیر خودش قرار می دهد. به نظر می رسد صنعت سیم و کابل امروز برای شرکت در چهارمین انقلاب صنعتی کاملاً آماده است. صنعت به سرعت در حال تغییر است. هم نیاز مصرف کننده و هم بازار تکامل یافته و فشار سیاست ها و رقابت جهانی افزایش یافته است. بنابراین ، برای ادامه رقابت ، صنعت مجبور به نوآوری است. نوآوری می تواند نه تنها فرآیندها ، خدمات و محصولات ، بلکه مدلهای تجاری ، آموزش و آموزش نیروی کار را نیز مورد توجه قرار دهد.

صنعت سیم و کابل گستره وسیع رشد

صنعت سیم و کابل گستره وسیع رشد

تقاضای زیاد انرژی ، نور و ارتباطات (داده و صدا) بازاری برای صنعت سیم و کابل و تجهیزات الکتریکی است. برآوردهای صنعت از افزایش هیجان انگیز سهم بخش سازمان یافته حکایت دارد. صنعت سیم و کابل در حال انتقال از فضای نابسامان با بازیکنان کوچک به سمت بخش سازمان یافته است. رشد سریع بخش سازمان یافته منجر به گسترش اندازه بازار شده است. افزایش مداوم هزینه های مصرف کننده به خوبی باعث رشد صنعت سیم و کابل می شود. تخمین زده می شود جمعیت همچنان رو به رشد خواهد بود، که معیاری برای تقاضای مصرف است ، گرایش روزافزون به هزینه ، افزایش مداوم درآمد سرانه و رشد شهرنشینی با افزایش جمعیت ، آینده ای روشن را برای این صنعت رقم می زند. علاوه بر این ، پروژه "شهر هوشمند" دولت انتظار می رود رشد گسترده در زیرساخت ها ، مخابرات ، تولید برق ، تحقیق و توسعه ، مهندسی و بخش های خودرو را ارتقا بخشد. این خبر خوبی برای صنعت سیم و کابل است زیرا رشد صنعت ارتباط مستقیمی با رشد و توسعه در بخشهای دیگر دارد.

سرمایه گذاران جهانی اکنون با افزایش تمرکز جوامع بر انرژی های تجدیدپذیر ، صنعت اکنون به دنبال تأمین کابل برای برنامه های خورشیدی و بادی علاوه بر نفت و گاز ، راه آهن و سایر بخشهای تخصصی است. علاوه بر این ، انتظار می رود وسایل نقلیه الکتریکی (EV) رشد کابل ها و شرکت های سیم را به طرز چشمگیری افزایش دهند. در صورت بالا رفتن مقبولیت EV ، تقاضا برای سیم و کابل افزایش خواهد یافت. مقداری سیم نیز برای راه اندازی زیرساخت شارژ EV مورد نیاز است. انگیزه دولت در بخشهای زیرساختی مانند برق ، راه آهن ، جاده ها و پتروشیمی ها به نوبه خود تقاضا برای برق بیشتر و از این رو کابل های برق بیشتر را ایجاد می کند. رشد پتانسیل بازار ، افزایش انطباق با فن آوری های جدید توسط شرکت های بزرگ ، اهمیت روزافزون خدماتی که ممکن است به فناوری های دیجیتال مرتبط باشند ، زمینه رشد صنعت سیم و کابل را گسترش داده است. صنعت سیم و کابل انتظار دارد که در فعالیت های تولیدی و گسترش ظرفیت در بخشهایی مانند فولاد ، سیمان ، دارو و غیره جهشی ایجاد شود. همچنین ، مطابق با دستورالعمل دیوان عالی کشور برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مطابق با هنجارهای BS-VI ، شرکت های پتروشیمی انتظار می رود در مدرن سازی و گسترش گیاهان. این حرکت تقاضای کابل را بیشتر تحریک می کند.

صنعت سیم و کابل و یک راه حل هوشمند

صنعت سیم و کابل و یک راه حل هوشمند

بازار بسیار جذاب سیم و کابل رشد چشمگیری داشته و در آینده گسترش خواهد یافت. بنابراین شرکت های سیم و کابل باید آماده باشند تا سریعاً به تغییر سطح تقاضا پاسخ دهند. آنها باید راه هایی برای چگونگی بهبود اثربخشی مدیریت ، چگونگی تولید بیشتر ، چگونگی تولید سریعتر و چگونگی بهبود نحوه کار با مشتریان و سایر شرکا ، با همکاری نزدیکتر در آینده ، پیدا کنند. در این سناریو ، یکی از راه حل ها ، تحول دیجیتال است. این تحول مستلزم توسعه فناوری ها و فرآیندهای جدید است که می تواند برای افزایش بهره وری استفاده شود. با این حال ، تصویب صنعت 4.0 به این معنی نیست که یک شرکت برای افزایش بهره وری خود نیاز به سرمایه گذاری در تجهیزات جدید دارد. یک شرکت می تواند با استفاده از دیجیتالی شدن ، تولیدات بیشتری را با همان تجهیزات انجام دهد. صنعت سیم و کابل از دیجیتالی شدن فاصله زیادی دارد اما دیجیتالی شدن می تواند آن را موثرتر کند. یک شرکت می تواند سیستم مدیریتی خود را بهبود بخشد و فرایندهای خود را بر اساس ایدئولوژی صنعت 4.0 تنظیم کند. علاوه بر این ، یک شرکت می تواند با صنعت 4.0 تحقیق و توسعه را سریعتر انجام دهد. همچنین ، به دلیل اتصال و ارتباط کامل در تمام سطوح فرآیند تولید ، بهبود قابل توجهی با توجه به بهره وری و انعطاف پذیری ایجاد می شود. علاوه بر این ، پذیرش صنعت 4.0 می تواند تجهیزات و کارگران را به روشی بهتر هماهنگ کند. به طور خلاصه می تواند یک کارخانه را به یک "کارخانه هوشمند" تبدیل کند. دیجیتال سازی درمورد سفارشی سازی مقیاس است. تولید را بسیار سازگارتر و انعطاف پذیرتر می کند. شرکت های سیم و کابل برای تولید و رشد بیشتر و تولید محصولات بهتر و هوشمندتر باید به صنعت 4.0 مراجعه کنند. 

روندها و فرصتهای بازار سیم و کابل

روندها و فرصتهای بازار سیم و کابل

کابلهای اتوماسیون کارخانه های صنعت سیم و کابل در تلاش برای تلفیق فناوری صنعت 4.0 منجر به اتخاذ و نصب تجهیزات و سیستمهای بروز و پیچیده ای شده است و خواهد شد. استفاده از اجزای بادوام و قابل اعتماد ، از جمله کابل ها ، در شرایط طاقت فرسایی که این محصولات در معرض آن هستند ، کابل های استفاده شده باید در برابر تنش هایی مانند سایش ، خم شدن و سرعت کار سریع مقاومت کنند. سیم رشته ای مس مورد استفاده در صنعت سیم و کابل وجود دارد که از سال 2016 تا 2025 پیش بینی می شود بازار سیم های رشته ای مس با رشد ترکیبی سالانه 1٪ رشد کند. عوامل اصلی محرک این روند افزایش نیاز به انرژی و تقاضای توسعه محصول انعطاف پذیر و کاربردی است. برخی از بازارهایی که ممکن است در آینده شاهد افزایش استفاده از سیم های رشته ای مس باشند ، بازارهایی شامل ساخت و ساز ، انرژی ، زیرساخت ها ، ارتباطات از راه دور است. از نظر ساخت و ساز ، مناطق مهم رشد چین ، هند ، آفریقا ، امارات ، قطر و ایالات متحده است.

حفاظت از محیط زیست و محصولات سیم و کابل در جهان 

حفاظت از محیط زیست و محصولات سیم و کابل در جهان 

در زمینه کاربرد محصولات، حفاظت از محیط زیست تبدیل به فشار خارجی و روند توسعه متداولی است که تولید کنندگان کابل در سراسر جهان طی سالهای اخیر با آن روبرو شده اند. ایالات متحده ، ژاپن و اروپا در تحقیق و توسعه و تولید کابل های سازگار با محیط زیست در جهان در موقعیت پیشرو هستند و فناوری تولید نسبتاً بالغ است. بخشنامه ROHS صادر شده توسط اتحادیه اروپا نیاز به مواد مضر مانند استفاده از سرب ، جیوه ، کادمیوم ، کروم شش ظرفیتی ، اترهای دی بریل دیبنیل و بی فنیل های پلی برومین از 1 ژوئیه 2006 ممنوع است. برای کابلهای سازگار با محیط زیست پس از توسعه موفق کابلهای سازگار با محیط زیست. بنابراین ، روند حفاظت از سیم و کابل از محیط زیست جهت اصلی توسعه آینده است. همانطور که آگاهی در مورد حفاظت و پایداری محیط زیست ایجاد می شود ، افراد بیشتری در تلاشند تا انتشار مواد شیمیایی بالقوه خطرناک را کاهش دهند و استفاده از محصولات طبیعی و قابل بازیافت را افزایش دهند. یک تأثیر این ابتکار بر مصرف کنندگان رشد سریع تقاضا برای خودروهای هیبریدی و برقی است. با ادامه گسترش این بازار ، نیاز به سیم ، کابل و مهار سیم برای سازگاری با خودروها نیز افزایش می یابد.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی