انواع کابل تلفن

امتیاز کاربران : 0 از 5
انواع کابل تلفن

تصور کنید یک تلفن ثابت را برمی دارید و با یک کابل اترنت تماس برقرار می کنید یا رایانه خود را به برق متصل می کنید. همه اینها کابل هایی هستند که در خانواده کابل های ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرند. کابل ها نام خود را از متداول ترین کاربرد خود گرفته اند ، کابل ارتباطی فقط کاربرد عمومی کابل های آن خانواده را تعریف می کند. کابل های ارتباطی را به عنوان یک شجره نامه تصور کنید و هر شاخه نوع متفاوتی از کابل در خانواده است. با این حال ، در خانواده کابل های ارتباطی چندین کابل وجود دارد که انواع کابل تلفن نیز شامل آن می شود، بنابراین اجازه دهید وارد انواع کابل های ارتباطی به طور خاص کابل تلفن شویم.

مشاوران نت‌کابل به همه سوالات شما پاسخ می‌دهند.

برای خرید انواع کابل تلفن با شماره 02191072654 تماس بگیرید.

انواع مختلف کابل های ارتباطی

انواع مختلف کابل های ارتباطی

امروزه انواع کابل تلفن در سراسر ایران مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل گسترش ارتباطات، مخصوصا ارتباط تلفنی، مدت مدیدی است که انواع کابل تلفن در سطحی وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین کاربران تلفن در خانه‌ها و سایر کاربران در شرکت و یا سازمان‌ها به طور کلی با کابل مخابراتی و انواع کابل تلفن سر و کار دارند. کابل تلفن یکی از اساسی ترین انواع کابل ها هستند. انواع کابل تلفن در طول سالها با چند تغییر کوچک در اینجا و آنجا بیشتر ثابت مانده اند. اصطلاحات کمی برای دانستن وجود دارد که می تواند در مورد خطوط تلفن شما ، از قبیل نحوه سیم کشی و نوع اتصال پلاستیکی انتهای کابل ، اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد.

انواع کابل کواکسیال

اگر تا به حال مجبور شده اید اتصال پشت تلویزیون خود را تنظیم کنید ، احتمالاً کابل کواکسیال را محکم کرده اید. برای هر کسی که داده ، ویدئو ، رادیو ، صدای دیجیتال و تلویزیون کابلی را انتقال می دهد ، ثابت شده است که کابل کواکسیال بهترین گزینه موجود برای دهه ها است. به طور کلی ، کابل های کواکسیال با اتصال آنتن ماهواره به خانه یا ساختمان اداری کار می کنند. در حقیقت ، کابل های کواکسیال بعنوان کابل استاندارد اکثر شرکتهای تلویزیونی ماهواره ای ، به عنوان مثال ، همراه با چند کابل دیگر مانند HDMI ، باقی می مانند. انواع مختلف کابل های کواکسیال نیازهای مختلف را تأمین می کنند. در ابتدا ، یک کابل سخت وجود دارد که به راحتی دارای یک محافظ فلزی به همراه سیم های مسی در داخل است. بعد ، یک کابل سه محوری وجود دارد ، که مشابه کابل سخت است ، فقط محافظ اضافی برای محافظت از کابل در برابر سیگنالهایی است که می تواند اتصال را خنثی کند.

انواع کابل دوربین مدار بسته

انواع کابل دوربین مدار بسته

یکی از انعطاف پذیرترین کابلهای ارتباطی کابل دوربین مدار بسته است و دلیل انعطاف پذیر بودن این کابلها نصب معمول آن در مکانهای ناجور است. به عنوان مثال ، بسیاری از خانه ها و مشاغل برای حفاظت از اموال و دارایی های خود نظارت تصویری دارند و مردم معمولاً دوربین های مداربسته را در سقف یا بیرون ساختمان نصب می کنند. بنابراین این کارگران را ملزم می کند که کابل های مدار بسته را از طریق سقف ، دیوارها و گاهی از کف استفاده کنند. برخی از متداول ترین انواع کابلهای مداربسته 59RG ، RG6و حتی کابلهای اترنت و کواکسیال هستند. با این حال ، بیشتر متخصصان کابلهای RG59 را استاندارد نصب هرگونه دوربین مداربسته می دانند. از طرف دیگر ، اگر در کیفیت پایین فیلم و یا وقفه هایی با مشکل روبرو هستید ، ممکن است کابل های RG6 بخواهید زیرا دارای محافظ اضافی برای مقابله با وقفه ها هستند.

انواع کابل اترنت

احتمالاً آشنا ترین کابل های موجود در این لیست کابل های اترنت هستند، که بعضاً به آنها کابل های LAN گفته می شود. کابل های اترنت با اتصال کابل به روتر ، که سیگنال های شبکه را برای سایر دستگاه ها فراهم می کند ، به خانواده ها و مشاغل کمک می کنند تا به اینترنت متصل شوند. اگر تا به حال مجبور شده اید در مورد یک مشکل شبکه با پشتیبانی مشتری ارائه دهنده اینترنت خود تماس بگیرید ، آنها معمولاً چند مرحله شما را راه می اندازند. یکی از مراحل ، پس از جدا کردن روتر و اتصال مجدد آن ، این است که شما بررسی می کنید کابل اترنت شما شل و یا به اشتباه وصل نشده است.

تاریخچه کابل کشی تلفنی

تاریخچه کابل کشی تلفنی

الكساندر گراهام بل با اختراع تلفن، كه ابتدا از خطوط تلگراف برای انتقال صدا استفاده می كرد ، اعتبار دارد. این خطوط تلگراف مدارهای برگشت زمینی تک سیمه بودند. شرکت های تلفن در دهه 1880 این مدارها را با مدارهای متعادل جایگزین کردند ، که به افزایش دامنه کمک کرد. با این وجود ، هر دوی این نوع کابل ها ظرفیت بسیار محدودی در انتقال اطلاعات داشتند و با افزایش خدمات تلفن به تعداد بیشتری از رده خارج شدند.  برای دسترسی بیشتر به خطوط تلفن و بیشتر دور ماندن آنها ، آنها با خطوط برق گروه بندی شدند ، همان شیوه امروزی. متأسفانه نزدیکی برق می تواند باعث تداخل قابل توجه سیم های تلفن شود. مهندسان با استفاده از جابجایی سیم به این مشکل کمک کردند: هر چند قطب سیمها موقعیت را عوض می کنند. این نسخه اولیه کابلهای جفت پیچ خورده بود که امروزه نیز استفاده می شود. الكساندر گراهام بل از اوایل سال 1881 از كابلهای جفت تابیده استفاده كرده و تا سال 1900 به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت. این كابلهای مسی دارای چندین جفت سیم در یك كابل هستند كه هر جفت سیم با سرعت های مختلف دور هم پیچ خورده اند تا تداخل خارجی را به حداقل برسانند. امروزه کابلهای جفت پیچ خورده همچنان برای انواع مختلفی از جمله اترنت و شبکه تلفنی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. کابلها به طور فزاینده ای سریعتر شده اند و می توانند با گذشت زمان مسافت بیشتری را طی کنند ، اما مواد مورد استفاده و اصول ساخت کابلها ثابت مانده است.

شناخت انواع کابل تلفن

شناخت انواع کابل تلفن

تلفن های ثابت در خانواده ها هنوز هم مورد استفاده است ، اما مشاغل و ساختمانهای اداری هنوز به طور منظم از آنها استفاده می کنند. وقتی به کابل تلفن فکر می کنیم ، بسیاری از ما کابل معمولی را تصویر می کنیم، یک کابل نازک با یک اتصال انتهایی شفاف. ما معمولاً کابلهای تلفن را به این صورت تصویر می کنیم زیرا این چیزی است که اکثر تلفنهای خانگی دارند و برخی از مشاغل نیز آنها را دارند. با این حال ، برای جلوگیری از قطع شدن شبکه ، برخی از تولیدکنندگان در حال طراحی اسکله های تلفن با اتصالات اترنت و کواکسیال هستند زیرا این کابل ها اتصال بهتری را ارائه می دهند. برخی از نصب کنندگان سیستم تلفن هنوز همان کابل را انتخاب می کنند ، در حالی که دیگران از قابلیت های اترنت یا کواکسیال بهره می برند. تا زمانی که از کابل مناسب استفاده می کنید ، راه درست یا غلطی برای تنظیم تلفن های شما وجود ندارد. همه انواع کابل تلفن یکسان نیستند. فقط به این دلیل که مدار ایجاد می کند و صدای شماره گیری را به شما می دهد به معنای مناسب بودن آن نیست. باند پهن،  فناوری غیر الیافی را به حداکثر میزان خود می رساند در انواع کابل تلفن به بهترین کیفیت نیاز است.

معرفی انواع کابل تلفن

معرفی انواع کابل تلفن

کابل های تلفن در دو نوع استاندارد وجود دارند و به راحتی می توانید از کدگذاری رنگ سیم های داخلی استفاده کنید ، استفاده از آنها آسان است. همیشه عاقلانه است که یک سیم کشی حرفه ای را انجام دهد ، زیرا اگر نمی دانید قبل از کار با برق چه اقدامات احتیاطی را باید انجام دهید ، می توانید خفیف یا به شدت آسیب ببینید. در حالی که کابل های تلفن برق ولتاژ کمی را حمل می کنند ، اگر اقدامات خاصی در هنگام کار با آنها انجام نشود ، هنوز هم می توانند به شما آسیب برسانند. مهم نیست که کدام سیم را در خانه خود داشته باشید ، خط تلفن شما فقط به دو مورد از آن رشته ها برای کار نیاز دارد. از دو خط دیگر می توان برای یک خط متفاوت با شماره تلفن جداگانه استفاده کرد ، مثلاً برای یک دفتر خانه. اگر می خواهید یک فاکس با یک خط اختصاصی نیز نصب کنید ، این کار مفید است. فقط می توانید از دو خط موجود استفاده نکنید. تلفن های دو خطه به طور خودکار از دو سیم دیگر استفاده می کنند.

کابل کشی سیستم تلفنی

کابل کشی سیستم تلفنی

استفاده از انواع کابل تلفن در سیستم کابل کشی تلفنی، گفتنی است که کابل کشی تلفن یک سیستم کابلهای فیزیکی است که به تلفنها امکان اتصال با یکدیگر را می دهد و بنابراین قابل استفاده است. برای یک تجارت ، تلفن منابعی حیاتی است که غالباً وجودش قطعی تلقی می شود. به راحتی فراموش می شود که خطوط تلفن قبل از استفاده از هرگونه تلفن باید در داخل یک ساختمان نصب شوند. علاوه بر این ، کابل کشی تلفنی در واقع می تواند بسیار پیچیده باشد و در بسیاری از موارد به نصب حرفه ای نیاز دارد.

چگونه تلفن ها با کابل شبکه می شوند

خطوط تلفنی عظیم در امتداد جاده ها دسته های سیم مسی را حمل می کنند که می توانند سیگنال های الکترونیکی را در طول خود منتقل کنند. کابلهای جداگانه ای که در زیر زمین کار می کنند ساختمانها را به خطوط تلفن بزرگتر متصل می کنند. سرانجام ، تلفن های منفرد می توانند از طریق جک تلفن به کابل وصل شوند. برای کار با یک تماس تلفنی ، تلفنهای دو طرف باید در جایی به این شبکه عظیم بین المللی خطوط تلفن متصل شوند. حتی تلفن های بی سیم نیز فقط از این نظر بی سیم هستند که این گوشی می تواند به صورت بی سیم با پایه خود ارتباط برقرار کند که هنوز هم از نظر جسمی به یک خط تلفن متصل است. تلفن های همراه از طریق سیگنال های پخش شده توسط برج های تلفن همراه به صورت بی سیم به شبکه متصل می شوند. این برج ها به خطوط زمینی متصل هستند، بنابراین در اصل می توان تلفن های همراه را تلفن بی سیم با برد بسیار طولانی دانست.

نصب حرفه ای کابل کشی تلفن

چند مورد وجود دارد که در نصب حرفه ای کابل کشی تلفن مورد نیاز است. شناخت انواع کابل تلفن جهت یک نصب حرفه ای بسیار مهم است، اگر ساختمانی از ابتدا ساخته می شود ، برای سیم کشی ساختمان باید نصب کنندگان باتجربه با آشنایی کامل از انواع کابل تلفن در حین ساخت در محل باشند. اگر شبکه پیچیده ای از تلفن در یک ساختمان جدید یا ساختمان قبلی ایجاد شده است ، باید از افراد حرفه ای نیز دعوت شود. به عنوان مثال سیستم های حمل و نقل و خطوط داخلی به یک نصاب آموزش دیده نیاز دارند. اگر شرکتی بخواهد شبکه پیشرفته تری را که شامل دسترسی تلفنی است ، مانند شبکه اترنت ترکیبی ، اینترنت و تلفن ، یک نصب حرفه ای نیز لازم خواهد داشت.

نصب سیم کشی تلفن

در شرایطی که در بالا توضیح داده شد ، نصب حرفه ای کابل تلفن ایده بسیار خوبی است ، یا حتی کاملاً ضروری است. نصاب های حرفه ای کابل باید کاملاً آماده باشند تا بتوانند در حین ساخت یک ساختمان از طریق کابل های تلفن از آنها استفاده کنند و همچنین هنگام راه اندازی شبکه در ساختمانی که قبلاً سیم کشی شده است بسیار مفید هستند. کابل ها باید به خطوط اصلی تلفن متصل شوند ، که می تواند به کار حفاری قابل توجهی نیاز داشته باشد و همچنین برای کسانی که اقدامات ایمنی مناسبی را انجام نمی دهند ، خطر برق گرفتگی است.

کدام کابل برای خط تلفن استفاده می شود

کدام کابل برای خط تلفن استفاده می شود

بیشتر سیم های تلفن یک یا چند جفت سیم مسی پیچ خورده هستند. متداول ترین نوع آن 4 رشته ای است (2 جفت پیچ خورده). این سیم های قرمز و سبز است که یک جفت می سازد و سیم های زرد و سیاه که جفت دیگر را می سازند. یک خط تلفن فقط به 2 سیم نیاز دارد. انرژی که از طریق خط تلفن حرکت می کند. یک خط تلفن (موجبر) موج الکترومغناطیسی را حمل می کند که در آن میدان های الکتریکی و مغناطیسی نوسان می کنند. انرژی مداوم از یک فرم به شکل دیگر تبدیل می شود و در طول مبادله از فرستنده به گیرنده حرکت می کند. نحوه کارکرد خطوط تلفن به این صورت است که، وقتی شخصی با تلفن صحبت می کند ، امواج صوتی ایجاد شده توسط صدای او وارد دهان می شود. جریان الکتریکی صدا را به تلفن شخصی که با او صحبت می کند منتقل می کند. 

تولیدات انواع کابل تلفن

نت کابل تولید کننده انواع کابل های مخابراتی می باشد، انواع کابل تلفن نیز توسط این شرکت تولید و عرضه می شود. تولیدات نت کابل توسط کارشناسان بررسی می شود، انواع کابل تلفن تولیدی برند نت کابل با بهترین کیفیت و با استفاده از مواد اولیه مرغوب تهیه شده است. 

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی