کابل کنترل چیست

امتیاز کاربران : 0 از 5
کابل کنترل چیست

شاید تاکنون نام کابل کنترل را نشیده باشید و یا اینکه نام آن را بدانید ولی درست ندانید کابل کنترل چیست، کابل های کنترل کابل های چند رسانا هستند که در برنامه های اتوماسیون و ابزار دقیق مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های کنترل می توانند انتقال فرآیندهای خودکار را اندازه گیری و تنظیم کنند. کابل های کنترل اغلب دارای درجه UL هستند. این کابل ها معمولاً با یک محافظ فویل، محافظ بافته یا ترکیبی از این دو محافظت می شوند. انعطاف پذیری در هنگام انتخاب کابل کنترل نگران کننده است. برای آنکه بدانید کابل کنترل چیست، مهم است که درک کنید آیا کابل کنترل نیاز به انعطاف پذیری دارد یا اینکه به طور مداوم خم می شود. کابلهایی که به طور مداوم در اتوماسیون فرآیند خم می شوند، می توانند در مقایسه با کابلی که به سادگی نیاز به انعطاف پذیری دارد، احتیاج به ساختهای متفاوتی داشته باشند تا بتوان آن را در یک محصول به درستی هدایت کرد و همچنان به درستی کار کرد.

کابل کنترل به عنوان یک کابل ابزار دقیق همه کاره مورد استفاده در زمینه برق، استفاده می شود. آنها به گونه ای طراحی شده اند که هدف تنظیم، کنترل و اندازه گیری باشند و بخشی از فرایند اتوماسیون را برآورده کنند. باید گفت کابل کنترل چیست، کابل های کنترل آن دسته از کابل هایی هستند که قابل کنترل و مشاهده هستند. همچنین می تواند در چندین ورودی و سیستم چندین خروجی اعمال شود. چندین نوع کابل برای انتقال نیرو وجود دارد. اگر بخواهید بدانید که روکش کابل کنترل چیست، اینطور می توان گفت که کابل های کنترل با روکش، عایق پی وی سی و غلاف پی وی سی شفاف ساخته می شوند. کابل های کنترل به کابل های رباتیک، کابل موتور، کابل چند هسته ای و فلکس کنترل نیز گفته می شوند.

برخی از مهمترین عواملی که باید در هنگام انتخاب کابلهای کنترل مورد توجه قرار گیرند ، رسانایی آنهاست، دمای نگهداری و بازده عایق بودن آنها (باید زیاد باشد) است. رسانایی این کابل ها باید خوب باشد، همچنین بازده عایق هایشان باید زیاد باشد. کابل ها را کنترل کنید. همانطور که نام آنها اشاره می کند ، سیگنال ها را برای تنظیم عملکرد تجهیزات انتقال می دهد. در مورد دسته کابلهای ابزار دقیق ، این کابلها از طریق انتقال دانش یا سیگنالهایی که ولتاژ متوسط دارند ، جای می گیرند. در پاسخ به اینکه کابل کنترل چیست باید گفت که کابل های کنترل خانواده بزرگی از کابل ها را با استاندارد های بین المللی IS ، BS ، EN ، VDE و دیگر استاندارد تولید می کنند. کابل های ما برای طیف وسیعی از برنامه ها مانند صنعتی، سیگنالینگ، انتقال، اندازه گیری، کنترل و تنظیم طراحی شده اند. این کابل ها امکان کنترل نیرو را در ولتاژ بسیار کم برای کنترل فرآیند یا تجهیزات فراهم می کنند.

کابل کنترل برای چه کاری استفاده می شود

کابل کنترل برای چه کاری استفاده می شود

کابل ها به کابل های برق، کابل های کنترل، کابل های سیگنال تقسیم می شوند. کابل های کنترل متعلق به کابل های تجهیزات الکتریکی هستند، کابل های برق دو دسته از پنج دسته اصلی کابل ها هستند. در حالی که کابلهای کنترل مخصوصاً برای کنترل متمرکز تجهیزات الکتریکی و گسترش کابلهای مدار بازخورد منفی فرمان کنترل خودکار و سیم طراحی شده اند. در حالی که کابل کنترل برای شرکتهای صنعتی و معدنی، بخش حمل و نقل انرژی، برای تبادل ولتاژ نامی 450/750 ولت زیر کنترل، خطوط حفاظتی و سایر موارد استفاده شده در کابلهای کنترل غلاف پی وی سی عایق PVC مناسب است. این کابل اساساً یک کابل بهم پیوسته است که بیشتر اوقات در وسط چیزی نصب می شود.

انواع مختلفی از کابل های کنترل وجود دارد که همگی در نوع خود بی نظیر هستند. در کل انواع کابل های کنترل وجود دارد که شامل کابل های CY ، SY و YY می باشد. همه کابل ها سهم زیادی در رسانایی در حوزه اتوماسیون دارند. کابل کنترل در اصل دارای ولتاژ 300/500 است. غلاف کابل های کنترل شفاف است که به افراد امکان می دهد در هر زمان بدون احتمالی با مشکل از آسیب احتمالی استفاده کنند.

تفاوت کابل های برق با کابل کنترل چیست

تفاوت کابل های برق با کابل کنترل چیست

کابل های برق کابل هایی هستند که هم انرژی زیاد و هم انرژی کم را از منبع به تجهیزات منتقل می کنند. این کابلها به طور خاص برای متناسب کردن با محیط فعال و خنثی طراحی شده اند، در مقایسه با کابلهای کنترل معمولی دارای یک غلاف بیرونی ضخیم هستند. غلاف خارجی کابل های Power با مقاومت و محافظت بسیار زیاد، کابل ها را قادر می سازد تا حجم زیادی از انرژی را بدون هیچ گونه کششی انتقال دهند. بر خلاف کابل های کنترل، کابل های برق اغلب دارای یک سیستم کد رنگ منحصر به فرد هستند که حامل های ولتاژ بالا را از نمونه های ولتاژ پایین خود متمایز می کند. کابل های کنترل مقاومت بالاتری در برابر تداخل دارند که این امر آنها را برای ارسال سیگنال های ولتاژ پایین و کابل های برق مجهز به انتقال انرژی ایده آل می کند.

باید بدانید همانطور که از نامشان پیداست، کابل کنترل چیست، کابل کنترل سیگنال هایی را برای کنترل عملکرد تجهیزات ارسال می کند. این کابل ها که به خانواده کابل های ابزار دقیق تعلق دارند، امکان توزیع داده ها یا سیگنال هایی را دارند که ولتاژ کمی دارند. این کابل ها که به طور خاص برای کنترل اتوماسیون طراحی شده اند، دارای یک هادی مسی هستند که در بافتن فولاد گالوانیزه پوشانده شده است. این کابل ها که معمولاً برای مناطقی که به کمتر از یک آمپر نیاز دارند استفاده می شود و می توانند سیگنال هایی تا 40 ولت را حمل کنند. این کابل ها معمولاً دارای عایق پی وی سی هستند که از آنها در برابر ضربه و شرایط سخت آب و هوایی محافظت می کند.

کابل های برق و کنترل کاملاً شبیه یکدیگر هستند. هر دوی آنها در تاسیسات برقی در ساختمان ها و همچنین در مناطق صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. برای حداکثر راحتی افراد در ولتاژهای مختلفی در دسترس هستند. برای همه افرادی که می خواهند مزایای مختلف کابل های برق و کنترل را درک کنند، توصیه می شود کمی وقت بگذارند تا مقدار صحیحی از داده ها را جمع کنند. هر دو کابل برق و کنترل قابل حمل هستند اما تفاوت بین کابل های برق و کنترل از نظر تعداد زیاد است.

کابل های برق اساساً هادی های الکتریکی هستند که در کنار هم قرار گرفته اند تا نیروی الکتریکی را در مقیاس بزرگتر منتقل کنند. این بسیاری از کاربردهای صنعتی است که سیم و کابل ها را به گزینه ای پسندیده برای استفاده در کشتی ها، فرودگاه ها، مناطق صنعتی، زیرزمینی ، بیمارستان ها ، مراکز تجاری و موارد دیگر تبدیل می کند. پس از نصب، در معرض عمق پایین یا ساختمان قرار می گیرند. انواع مختلفی از کابلهای برق مانند کابلهای انعطاف پذیر وجود دارد که حتی ممکن است برای ابزارهای متحرک و همچنین به عنوان ماشین آلات سنگین استفاده شود.

کابل های کنترل دارای سیم های انعطاف پذیر هستند که برای اندازه گیری و کنترل در زمینه اتوماسیون فرآیند مورد استفاده قرار نمی گیرند. آنها برای تنظیم خطرات برق در بسیاری از مکانها از چند سال قبل مورد استفاده قرار می گیرند. مکانهایی که از این کابلهای انحصاری استفاده می شود شامل ساختمان، ساخت و ساز و بنابراین صنعت راه آهن است. نام کابل ها خود وظیفه انجام آنها را توضیح می دهد.

موارد استفاده کابل کنترل چیست 

موارد استفاده کابل کنترل چیست 

کابل ها از انواع و اقسام متنوعی هستند که هرکدام برای انجام عملکردی انتخاب شده اند. عملکرد و دوام کابل ها به استاندارد مواد اولیه آن بستگی دارد. هر کابل از ساختار متمایزی برخوردار است که آن را از سایرین متمایز می کند. کابلهای کنترل همانطور که از نام آنها پیداست سیگنالهایی را برای تنظیم عملکرد تجهیزات ارسال می کنند.

منبع

 

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی