جستجو بر اساس برند

محدوده قیمت

تعداد رشتهسطح مقطع
کابل شیلد دار


کابل شیلد دار انواعی از کابل های برق هستند که حاوی رسانا های عایق هستند که در یک لایه رسانای استاندارد قرار دارند. سپر یا همان شیلد کابل شیلد دار را می توان از رشته های مس بافته( یا فلزی مشابه)، نوار مسی مارپیچ یا برخی دیگر از پلیمر های رسانا ساخت. کابل شیلد دار به کابلی گفته می شود که دارای لایه محافظ داخلی باشد. این نوع کابل می تواند اطلاعات جاری در کابل را در برابر تداخلات الکتریکی، نویز ها و فشار های مکانیکی محافظت کند. در مدارات کنترل اگر از کابل شیلد دار استفاده نشود ، به علت وجود نویز سیگنال ها دستخوش تغییر می شوند و در نتیجه در انتقال پارامتر ها اختلال ایجاد می شود و به درستی منتقل نخواهند شد. بالطبع در این حالت در سیگنال های دریافتی خطا مشاهده خواهد شد. قیمت کابل شیلد دار بر اساس سایز های 0.25 ،0.5 ، 0.75 ،1،1.5و 2.5 تعیین می شود. کابل افشان شیلد دار به دلیل وجود شیلد در ساختمان کابل می تواند از تاثیر اثر مغناطیسی جریان برق بر روی این کابل ها بکاهد و سیگنال های فرمان بدون نویز انتقال یابد.

کابل شیلددار

کابل افشان شیلد دار 

کابل افشان شیلددار

رشته های کابل افشان شیلد دار در یک یا چند لایه به هم تابیده می شوند و هادی کابل شیلد دار از جنس مس آنیل شده است. کابل شیلد دار دارای یک شیلد یا لایه محافظ است که هدف از شیلد دار کردن آن محافظت اطلاعات جاری در کابل ها در برابر تداخلات الکتریکی و مکانیکی است. این شیلد معمولا از جنس مس ساخته می شود و برای جلوگیری از میدان مغناطیسی به وجود آمده مورد استفاده قرار می گیرد، شیلد به عنوان سپر دفاعی نویز را کامل از بین می برد یا به میزان حداقلی کاهش می دهد.

 

کابل کنترل می تواند شیلد دار باشد و این لایه محافظتی کمک می کند پارامتر ها به طور صحیح منتقل شوند و تداخلات مغناطیسی ایجاد نشود.کابل شیلد دار، یا همان کابل افشان شیلد دار دارای سطح مقطح های مختلفی است که شما می توانید متناسب با محل مورد نیاز این کابل یا کاربرد مورد نیاز یکی از اندازه ها را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که این کابل دارای یک شیلد مسی است که دور تا دور هادی را فرا گرفته است و روی تمام این اجزا یک روکش PVC قرار دارد که می تواند کابل را در برابر صدمات مکانیکی و آسیب ها محافظت نماید.

 

قیمت کابل شیلد دار

قیمت کابل شیلددار

قیمت کابل شیلددار بر اساس موارد مصرفی و سطح مقطع آن ها محاسبه می شوند. شیلد ها انواع مختلفی دارند که بر اساس شرایط کار برای هر کابل طراحی و استفاده می شوند. از شیلد در کابل های برق فشار متوسط و قوی نیز استفاده می گردد که جریان های نشتی و ولتاژ القائی را به زمین بر می گردانند.

از انواع کابل شیلد دار می توان به کابل افشان شیلد دار ، کابل شیلد دار صوتی، کابل شیلد دار بافته و ... اشاره کرد که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.کابل های شیلد دار معمولا ضخیم تر و سفت تر از کابل های بدون شیلد هستند. آن ها همچنین در هنگام کار نیاز به مراقبت بیشتری دارند و باید با احتیاط بیشتری با آن ها برخورد کرد. کابل شیلد دار اغلب در تنظیمات و تاسیسات صنعتی یافت می شود که سایر تجهیزات اطراف آن ها احتمالا تداخلات الکترومغناطیسی ایجاد می کنند.

کابل های بدون شیلد هیچ گونه محافظ داخلی برای کاهش تداخلات الکترومغناطیسی ندارند. در عوض آن ها به گونه ای طراحی شده اند که با استفاده از یک جفت سیم پیچ خورده این تداخلات را از بین ببرند. این کابل ها سبک و باریک هستند و باعث می شوند در محیط داخلی برای یک شبکه محلی یا سیستم های کابل شبکه مشابه، بهترین کاربرد را برای استفاده در چنین محیط هایی داشته باشند.آن ها همچنین نسبت به کابل های صنعتی ارزان تر هستند. با این حال، آن ها همیشه مناسب برای تنظیمات صنعتی نیستند که در آن جا به مقادیر بیشتری قدرت نیاز داشته باشید و یا در جایی که تجهیزات سنگین مورد استفاده منظم و مداوم باشد.

 

کاربرد کابل شیلد دار

کاربرد کابل شیلددار

از کابل شیلد دار برای محافظت از داده هایی که از طریق کابل رد و بدل می شود و در معرض تداخلات الکترومغناطیسی قرار دارند استفاده می شود که این چنین مواردی معمولا در مرکز داده و اطلاعات ، تنظیمات صنعتی ، دفاتر و همچنین تنظیمات مرتبط با تکنولوژی و فناوری رایانه ای، تجهیزات الکترونیکی و همچنین تجهیزات الکترونیکی که مورد استفاده های سنگین قرار می گیرند مشاهده می شود.

تداخلات الکترومغناطیسی معمولا توسط یک منبع خارجی ایجاد می شود که از طریق اتصال الکتریسیته، انتقال یا القای الکترومغناطیسی بر یک مدار الکتریکی تاثیر می گذارد. این اختلالات می تواند عملکرد یک مدار را ضعیف کند یا حتی عملکرد آن را به طور کلی متوقف کند. هر جا که یک مسیر داده و اطلاعات وجود داشته باشد، این اثرات می تواند باعث افزایش میزان نرخ خطا و یا حتی تا از بین بردن کامل این اطلاعات و داده ها پیش برود.

هر دو منبع طبیعی و مصنوعی( دست ساز) می توانند جریان های الکتریکی متغیر و ولتاژ هایی را ایجاد کنند که باعث ایجاد اختلالات الکترومغناطیسی شود. احتراق وسایل نقلیه و تلفن های همراه نمونه های اصلی منابع مصنوعی این گونه اختلالات هستند. منابع طبیعی اختلالات الکترومغناطیس شامل طوفان های الکتریکی و خورشید است. این گونه اختلالات معمولا رادیو، ای ام، تلویزیون و یا سیستم تلفن های همراه را مختل کند.

محافظت در کابل شیلد دار باعث کاهش حجم و شدت نویز الکتریکی می شود و تاثیر آن را بر روی سیگنال ها و همچنین انتقال آن ها می گذارد و در عین حال اشعه الکترومغناطیسی را نیز کاهش می دهد.

انواع کابل شیلد دار

قیمت کابل شیلددار

کابل شیلد دار با شیلد فویل و شیلد بافته شده، دو نوع متداول کابل شیلد دار جهت اهداف صنعتی هستند. شیلد فویل دارای یک ورق نازک از مس یا آلومینیم است. این فویل معمولا برای افزایش استحکام کابل به یک حامل پلی استر متصل می شود. این نوع کابل شیلد دار همچنین به عنوان محافظ نواری شناخته می شود و این نوع از کابل شیلد دار محافظتی صد درصدی برای رسانایی که دور آن قرار گرفته است ایجاد می کند و هیچ گونه اختلال الکترومغناطیسی قادر به عبور از آن نیست. با این حال، از آن جا که فویل موجود در کابل بسیار ظریف است، کار با این کابل ها به ویژه هنگام استفاده از کانکتور بسیار دشوارتر است. در بیشتر مواقع غیر از این، از سیم تخلیه استفاده می شود برای این که به طور کامل شیلد کابل را زمین گیر کرد.

روش دوم که برای محافظت از کابل ها به کار می رود، بافندگی است. کابل های شیلد دار بافته شده مش سیم بافته شده را به کار می گیرند. سپر های بافته پوشش کمتری را نسبت به فویل فراهم می کنند ، اما بسیار با دوام تر هستند. شیلد بافته شده با توجه به میزان محکم بافته شدت تار ها می تواند بین 75 تا 90 درصد اختلالات الکترومغناطیس را از بین ببرد.سپر های بافته به دلیل اینکه مس از میزان رسانایی بالاتری نسبت به آلومینیم برخوردار هستند و از این جهت که در معرض آسیب داخلی قرار دارند نسبت به شیلد فویل تاثیر گذار تر هستند. کابل های شیلد دار بافته شده سنگین تر و گران تر از سپر های نواری هستند، زیرا دوام بیشتر و عملکرد بهتری دارند.

بسته به محیط کار ممکن است یک نوع کابل نسبت به سایرین ارجح باشد. برخی از مکان های کاری فقط به کابل شیلد دار با فویل نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به کابل شیلد دار بافته شده نیاز داشته باشند. سایر محل های کار خواستار ترکیبی از انواع کابل هستند. کابل های مار پیچ کویل باید در جاهایی استفاده شوند که کابل ها انعطاف پذیر  و مرتبا جا به جا شوند.در مناطقی که کابل ممکن است غالبا منتقل نشود اما در معرض فشار یا ضربه قرار داشته باشد، کابل های بافته معمولا بهترین هستند. در محیط هایی که انتظار می رود کابل توسط کارگران ، ماشین ها یا سایر عوامل آسیب نبیند، شیلد فویل ممکن است مناسب باشد.

در همه موارد، کابل های محافظ باید به درستی زمین خورده شوند تا از امنیت کارگران و تجهیزات اطمینان حاصل شود.