مقالات


کابل های مقاوم در برابر نفوذ آب موادی که داخل روکش کابل های مقاوم در برابر نفوذ آب قرار می‌گیرد، قسمت‌های جلوی کابل را پر می‌کند تا از نشت احتمالی هنگام ظاهر شدن یک تار در روکش بیرونی جلوگیری کند. هر ماده ضد آب می‌تواند مقدار خاصی از آب یا رطوبت را تحمل کند، که به ساختار کلی کابل نیز بستگی دارد. انواع مواد مصرفی در کابل ضد آب شامل، نوار مسدود کننده آب، ژل مسدود کننده، پرکننده‌های مسدود کننده آب است. اجزای بلوک آب در کابل باعث کندی و گاهی توقف جریان آب از طریق کابل می‌شود. با این حال، اگر منبع آب ثابت بماند، خواص جذب آب تا یک نقطه خاص جذب می‌شود
۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 90
تستر میگر کابل اول از همه، شما باید بدانید که چرا باید از تستر میگر کابل استفاده کرد و چرا این آزمایش را انجام دهیم؟ و کی این آزمایش را انجام می دهیم؟ پس از آن در مورد نحوه انجام تست عایق بندی کابلها یا همان تستر میگر کابل به صورت مرحله به مرحله صحبت خواهم کرد.
۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 105
کابل های زیر دریایی کابل های زیر دریایی یک کابل فیبر نوری است که در اقیانوس قرار می‌گیرد و دو یا چند نقطه فرود را به هم متصل می‌کند. به ندرت پهن‌تر از شیلنگ باغبانی، کابل‌های امروزی معمولاً از فیبرهای نوری تشکیل شده‌اند که اطلاعات را حمل می‌کنند، که سپس با ژل سیلیکون پوشانده می‌شوند، سپس در لایه‌های مختلفی از پلاستیک، سیم‌کشی فولادی، مس و نایلون پوشانده می‌شوند تا عایق کنند. از سیگنال محافظت کنید و کابل را در برابر آسیب ناشی از حیات وحش، لنگرها و ماهیگیری، یا آب و هوا و سایر رویدادهای طبیعی محافظت کنید.
۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 99
عایق کابل های فشار قوی کابل‌ها از اصلی‌ترین تجهیزات برای برق رسانی هستند. همچنین با توجه به ساختار و عایق کابل های فشار قوی احتمال آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد. اگر سیم و یا کابل‌ها به صورت مرتب خم یا باز شوند میتواند منجر به پارگی شود. عایق کابل های فشار قوی باید مقاومت کافی را دارا باشند تا خطری برای ارتباط و کابل وجود نداشته باشد.
۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 86
میگر کابل چیست میگر کابل چیست، اگر با برق و وسایل برقی سر و کار دارید تا به‌حال میگر به گوشتان خورده‌است. تست میگر به عنوان آزمایش مقاومت در برابر عایق یا آزمایش دستگاه‌های قابل حمل نامیده می‌شود. آزمایش PAT مخصوص انگلستان، استرالیا و برخی از نقاط اروپا است، جایی که آزمایش لوازم خانگی در مناطق عمومی مانند هتل‌ها، خانه‌ها، بیمارستان‌ها، مغازه‌ها برای آزمایش تجهیزات الکتریکی برای محافظت در برابر آسیب انجام می‌شود.
۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 102
عایق کابل عایق کابل همواره دارای ویژگی‌های خاص به خود است. باید بتوان به راحتی و با اطمینان خاطر از عایق کابل استفاده کرد. در حقیقت نقش عایق، چنانچه از نامش مشخص است، ایجاد عایق و جلوگیری از ورود جریان الکتریکی به فضایی خارج از سیم است. هرکابل که در داخل آن تعدادی سیم قرار دارد نیز نیازمند عایق می‌باشد.
۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 92
علت روشن شدن فازمتر روی سیم نول علت روشن شدن فازمتر روی سیم نول، وجود جریان در آن است. در کل علت روشن شدن فازمتر روی سیم نول خبر از یک مشکل می‌دهد. همواره هنگام کار با تجهیزات برقی جانب احتیاط را رعایت نمایید. در مرحله اول تمامی وسایل برقی منزل یا محل کارتان را از برق جدا کنید. حالا به سراغ کنتر بروید و سیم نول را پیدا کنید، سیم نول اصلی را از سیم‌کشی ساختمان جدا کنید، وقتی سیم نول تنها قرار گرفت باید ادامه کار را انجام دهید، سیم نول را که جدا کرده‌اید با فازمتر بسنجید، فازمتر نباید روشن شود.
۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 95
لیست قیمت سیم و کابل لیست قیمت سیم و کابل متاثر از قیمت مس خواهد بود. برای دریافت لیست قیمت سیم و کابل با نت کابل تماس بگیرید.
۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 109
کابل ابر رسانا کابل‌ ابر رسانا بر اساس مواد ابررسانایی خاصی هستند که با استفاده از نیتروژن مایع (یا هلیوم مایع برای MgB2) تا دماهای بسیار پایین (مثلاً 180-  درجه سانتی‌گراد) خنک می‌شوند تا پدیده ابررسانایی (مقاومت بسیار کم) را فعال کنند. این هادی‌ها در لوله‌ای با خلاء (کرایوژن) قرار می‌گیرند که کابل‌ ابر رسانا را از محیط باقیمانده از نظر حرارتی جدا میکند. آنها پنج برابر یک سیستم کابلی معمولی با همان ابعاد بیرونی جریان دارند و هیچ گرمایی به محیط منتشر نمی‌کنند.
۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 92
سیم و کابل برای روشنایی سیم و کابل برای روشنایی از نوع انعطاف‌پذیر می تواند همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. استانداردهایی جهت سیم و کابل برای روشنایی وجود دارد که به اطمینان از ایمنی کمک می‌کند. در حال حاضر سیم و کابل برای روشنایی در ساختمان ها، دارای سیم کشی داخلی برای اتصال به سیم های تغذیه هستند.
۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 97