مقالات


عیب یابی کابل برق عیب یابی کابل برق یا یافتن مشکل باید راه حل های سریع و منطقی وجود داشته باشد. شما می‌توانید با انجام چند اقدام احتیاطی و اقدامات پیشگیری از قبل، از برخی مشکلات کابل جلوگیری کنید و عیب یابی کابل برق خود را در مسیر ساده تر کنید. با رعایت این نکات تا حد زیادی گرفتار عیب یابی کابل برق نخواهید شد چرا که از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری کرده‌اید.
۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 267
راهنمای خرید کابل تلفن در راهنمای خرید کابل تلفن به پارامتر نسبتا بااهمیت قیمت نیز میپردازیم، دقت کنید که مواد اولیه مصرف شده در تولید کابل تاثیر بسیاری در تعیین قیمت کابل خواهد داشت و سایر موارد مثل تعداد زوج، اندازه سطح مقطع کلی کابل، جنس رسانا یا مغزی کابل، نوع کابل تلفن و میزان متراژ مورد نیاز و در نهایت برند آن در قیمت موثر است. البته توجه داشته باشد که صرف بالا بودن قیمت تضمینی بر کیفیت نیست.
۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 245
تست ارت با مولتی متر تست ارت با مولتی متر باید انجام شود، درک این واقعیت که قوانین برای اندازه‌گیری دوره‌ای مقاومت ارت الزامی است بسیار مهم است، تست ارت با مولتی متر یا روش‌های دیگر فقط اختراع یا هوی و هوس شخصی نیست این یک نیاز است ، قبل از هر چیز، موضوع ایمنی جان انسان است. یک نشتی جریان می‌تواند جان هر شخصی را به مخاطره بیندازد
۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 6717
اسپلیتر چیست مشخصات یک فیلتر ADSL یا اسپلیتر چیست، مشخصات اسپلیتر که به خوبی طراحی شده است اینگونه است که، توانایی فیلتر پایین گذر آن را برای جلوگیری از رسیدن سیگنال‌های فرکانس بالای ADSL به دستگاه آنالوگ نشان می‌دهد و در عین حال از هرگونه اثرات امپدانس دستگاه آنالوگ بر روی انتقال ADSL جدا می‌شود.
۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 274
فرق بین نول و ارت این مقاله بر توضیح فرق بین نول و ارت تمرکز دارد. درک فرق بین نول و ارت ممکن است در ابتدا دشوار بنظر برسد. بسیاری از جنبه های مربوط به ایمنی و حفاظت باید به دقت مورد مطالعه قرار گیرند تا فرق بین نول و ارت را بهتر درک کنید. نول مسیر برگشتی برای مدار AC است که قرار است جریان را در شرایط عادی حمل کند. زمین یا ارت برای نگرانی های ایمنی در برابر نشت یا جریان های باقیمانده در سیستم از طریق مسیر کمترین مقاومت است.
۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 996
بالابردن کیفیت خط تلفن بالابردن کیفیت خط تلفن و کاهش علت نویز خط تلفن در سیستم‌های ویپ در بسیاری موارد به نحوه مهندسی راه حل توسط فروشنده و ارائه دهنده خدمات ویپ بستگی دارد. نیمه دیگر بالابردن کیفیت خط تلفن، شبکه‌ای است که آن راه حل روی آن اجرا می‌شود.
۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 259
راهنمای خرید کابل برق هرکابل برق طبق راهنمای خرید کابل برق دارای یک رسانا است که عموما از جنس مس می‌باشد. این قسمت رسانا جریان الکتریکی را هدایت می‌کند. هر حالت هادی در کابل علامت اختصاری مربوط به خود را دارد، حرف R، بیان می‌کند که هادی به صورت گرد است و حرف E مشخص کننده مفتولی بودن عایق کابل است. مفتول یعنی همان حالت تک رشته. اگر هادی مثلثی باشد با حرف S نشانش می‌دهند و در نهایت هادی‌های چند رشته‌ای را با M مشخص می‌کنند. تمام عایق‌ها در هر نوع با روکش پوشیده می‌شوند. پوشش یا عایق کابل، از آن در برابر نیروهای مکانیکی محافظت می‌کند. یک عایق خوب اجازه نفوذ رطوبت به سیم یا کابل را نمی‌دهد.
۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 276
سیم ارت چه رنگی است سیم ارت چه رنگی است را به خاطر داشته باشید، سیم ارت همیشه روکشی سبز و زرد دارد. در خانه‌ها سیم ارت را حتما در پشت وسایل برقی خواهید یافت. وسایلی مثل ماشین لباسشویی، این سیم رنگی، اجازه نمی‌دهد خطراتی نظیر برق گرفتگی در دستگاه برقی باقی بماند و شما را از سوختگی و آسیب‌های آن دور می‌کند.
۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 331
عایق حرارتی کابل برق کارکرد و مصرف عایق حرارتی کابل برق بسیار گسترده و متنوع است. جلوگیری از ساییده شدن، جلوگیری از آسیب‌های شیمیایی و محافظت در برابر آب و هوا بخشی از فواید آن است. این روکش با حرارت دیدن جمع و کوچک می‌شود و اندازه‌ها را کاهش می‌دهد. عایق حرارتی کابل برق برای برقکاران حوزه برق صنعتی شناخته شده و کاربردی است.
۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 496
تولید سیم و کابل تلفن تولید سیم و کابل تلفن براساس استانداردها خاص خودش صورت می‌گیرد، به صورتی که هنگام استفاده برقکاران به راحتی می‌توانند از آن در مکان‌های مناسب استفاده کنند. تولید سیم و کابل تلفن به نحوی است که با استفاده از یک راهنما می‌توان انواع آن و رابط‌ها، مشخصات، ویژگی ها و کدهای رنگ را بررسی کرد. کابل‌های تلفن مدارها را در یک سیستم به هم متصل می‌کنند.
۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 259