مقالات


استاندارد کابل کشی زمینی فشار متوسط رعایت استاندارد کابل‌کشی مزایای بسیاری به همراه دارد، کابل‌های فشار متوسط، محصولات نسبتا گران قیمتی هستند. رعایت استاندارد کابل کشی زمینی فشار متوسط سبب می‌شود که این کابل‌ها از آسیب‌های احتمالی در امان باشند، همانطور که می‌دانید، کابل کشی زمینی، یعنی کابل‌ها در عمق قابل توجهی از زمین دفن شوند. قرار دادن در گودال یا در زیر خاک، احتمال شدت آسیب را به مراتب بیشتر می‌کند.
۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 68
علت نویز خط تلفن نزدیکی خطوط تلفن شما به خطوط برق نیز می‌تواند علت نویز خط تلفن باشد، این نزدیکی منجر به صداهایی می‌شود که معمولاً به صورت زمزمه الکتریکی نمایش داده می‌شوند. دقیقاً به همین دلیل است که خطوط تلفن به طور جداگانه و تا حد امکان دور از خطوط برق فشار بالا سیم‌کشی می‌شوند. در صورتی که خط تلفن شما در نزدیکی یک خط برق فشار بالا قرار دارد، برای رفع نویز خط تلفن باید محل خط را تغییر دهید.
۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 60
کابل ژله فیلد چیست کابل ژله فیلد چیست، این کابل را می‌توان به عنوان تعدادی رسانای فلزی عایق بندی شده تعریف کرد که به صورت فشرده با ارائه حفاظت مکانیکی و عایق الکتریکی جمع شده‌اند.کابلی که هسته آن به طور کامل با ژله نفتی، یک ترکیب مقاوم در برابر آب پر شده است، کابل ژله فیلد نامیده می‌شود. محل کاربرد کابل ژله فیلد چیست، این کابل را می‌توان به عنوان کابل زیرزمینی (که در زیر زمین گذاشته می شود)، کابل زیردریایی (در زیر آب)، کابل هوایی و کابل داخلی (که در امتداد دیوارهای ساختمان گذاشته می‌شود) طبقه بندی کرد.
۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 67
راهنمای خرید سیم ارت در راهنمای خرید سیم ارت، ویژگی‌های یک سیم ارت باکیفیت را بیان خواهیم کرد، چیزی که حائز اهمیت است عملکرد صحیح سیم اتصال به زمین است. یک سیم ارت باکیفیت، دارای هادی تماما مس است، مس با خلوص بالا. تولیدکنندگان برتر سیم‌ها را تست و بررسی می‌کنند، آنها تست‌های الکتریکی و اهمی را انجام می‌دهند و همچنین از روکش‌های مرغوب استفاده می‌نمایند.
۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 84
سیم رانژه چیست سیم رانژه همانند سیم تلفن تولید می‌شود، این سیم مانند دو زوج تلفنی است، یعنی دو زوج که بهم تابیده شده‌اند، البته روکش دیگری ندارند. ضخامت سیم رانژه کم است و رنگ‌های متفاوتی از هم دارند. رنگ سیم رانژه با سیم تلفن نیز متفاوت است. در نتیجه برای شناسایی سیم دچار سردرگمی نخواهید شد. کیفیت سیم و مواد اولیه خوب بسیار بااهمیت است.
۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 89
زوج یاب تلفن دستگاه زوج یاب تلفن را برای توصیف دستگاهی که با آن می‌توانید هر زوج را تشخیص دهید مناسب است. برخی از محصولات که به عنوان مکان یاب کابل شناخته می‌شوند، توسط لوله‌کش‌ها، برق‌کاران و نصاب‌های ارتباطات داده برای یافتن مجرا و لوله و همچنین کابل استفاده می‌شوند. زوج یاب تلفن در بسیاری موارد مورد نیاز و کاربرد است.
۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 75
روش های تست چاه ارت چاه ارت حفره‌ای است که در اعماق زمین برای رسیدن به رطوبت نسبی خاک حفر شده است. سپس یک صفحه مسی به صورت عمودی در داخل آن قرار می‌گیرد تا حداکثر سطح تماس با خاک برقرار شود. علاوه بر این، محیط صفحه با مواد بنتونیت پوشانده شده است. این صفحه دارای سیم‌های مسی جوشی است که به خوبی از زمین خارج شده و آنها را به جعبه تست متصل می‌کند تا تمامی وسایل برقی را به هم متصل کند. اولین کار ایجاد یک مدار الکتریکی با پتانسیل صفر و مقاومت کم است. چاه زمین یکی از راه های ایجاد چنین مداری است. روش های تست چاه ارت نیز برای بررسی مورد نیاز است.
۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 87
سایز کابل برق در مورد سایز کابل برق قبلا هم صحبت شده است، سایز کابل برق هنگام تولید تعیین می‌شود و روی کابل نیز درج می‌شود با این حال چگونه اندازه کابل برق را اندازه‌گیری کنیم. بخش اساسی هر طراحی ساختمان، تعیین اندازه و نوع کابل مناسب برای نصب برای هر مدار الکتریکی است. اندازه نادرست کابل برق می‌تواند بیهوده و در برخی موارد خطرناک باشد.
۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 107
سیم و کابل تلفن ضد نویز کابل تلفن ضد نویز در حقیقت ویژگی است که باید در هر کابل تلفن وجود داشته باشد، اینکه خریداران توقع داشته باشند با استفاده از کابل تلفن ضد نویز در خطوط تلفنشان دچار ایراد نشوند، مساله‌ای است که در هر کابل تلفن باید رعایت شود. در واقع وظیفه این کابل، عبور بدون مشکل سیگنال‌های صوتی یا ارتباطی و داده‌ها است.
۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 108
سیم ارت اجاق گاز نحوه اتصال سیم ارت به اجاق گاز این گونه است که باید سیم ارت اجاق گاز را به پیچ مخصوص اتصال به زمین وصل کنید. این پیچ عموما در پشت اجاق قرار دارد. این پیچ رابط باید محکم سفت شود. شل شدن پیچ نقطه مقاومت بالایی در مدار ایجاد می‌کند.
۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 124