مقالات


انواع پلیمرهای رسانا پلیمرها از دیرباز به عنوان مواد عایق شناخته شده‌اند و اغلب برای عایق کاری کابل‌ها و وسایل الکتریکی استفاده می‌شوند. با این حال، تعدادی پلیمر نیز وجود دارند که رسانای الکتریکی هستند. هدایت الکتریکی این پلیمرها بر اساس وجود پیوندهای دوگانه مزدوج در امتداد ستون فقرات پلیمر است. کونژوگاسیون به این معنی است که ستون فقرات پلیمری از پیوندهای متناوب تک و زوج تشکیل شده است.
۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 65
سیم آلومینیوم با روکش مس سیم آلومینیوم با روکش مس یک محصول دو فلزی است که توسط یک فرآیند صنعتی به نام روکش ایجاد می شود. CCA به طور گسترده برای چند دهه مورد استفاده قرار گرفت زیرا قیمت مس همچنان بالا بود. زمانی که قیمت مس به دلیل کاهش تقاضا کاهش یافت، استفاده از آن به شدت کاهش یافت. در آن زمان CCA دیگر نمی‌توانست با هادی‌های مس کالا رقابت کند. قیمت مس تا حدود سال 2005 برای سال‌ها بسیار پایین باقی ماند.
۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 61
مواد اولیه تولید سیم و کابل تهیه مواد اولیه تولید سیم و کابل، اولین قدم در مسیر زنجیره تولید کابل است. یک تولیدکننده موفق همواره این بخش را با دقت بررسی و انجام می‌دهد، چرا که اولین قدم می‌تواند پایه‌گذار بهترین اتفاقات در طی فرآیند تولید باشد و هرگونه ایراد، کار را برای مراحل بعدی سخت و یا غیرممکن می‌نماید.
۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 84
کاربرد مس در کابل کاربرد مس در کابل یکی از کاربردهای فراوان این فلز ارزشمند است. سیم مسی بعد از نقره بهترین رسانایی الکتریکی را دارد. از آنجایی که نقره را نمی‌توان در موارد مختلف تهیه کرد، این مس است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل استحکام شکل پذیری بالای مس، می‌توان آن را به یک سیم محکم تبدیل کرد.
۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 67
خط تولید سیم و کابل خط تولید سیم و کابل، عموما شباهت‌های بسیاری دارند، پارامترهای فنی اصلی فناوری تولید کابل تحت تأثیر پارامترهایی مانند گام پایه، نوع تماس بین سیم‌ها در یک رشته و بین رشته‌ها در کابل، جهت و زاویه قرارگیری و تعداد رشته‌ها قرار دارد. در ماشین‌های ثابت کابل‌ها و سیم‌ها در یک یا دو عملیات تولید می‌شوند.
۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 84
علائم اختصاری کابل های برق در صورتی که اهل فن یا کارهای فنی باشید و یا اگر برقکار هستید و یا اقدام به خرید کابل برق کرده باشید، حتما تا به حال با حروف و اعداد روی کابل مواجه شده اید، علائم اختصاری کابل های برق همان چیزی است که موقع کار به چشمتان خورده است. تمامی این موارد در کارخانه و در زمان تولید کابل روی آن چاپ می‌شود. کاربرد علائم اختصاری کابل های برق، راهنمایی استفاده کننده است. با همین علائم سایز کابل برق را از هم تمیز و تشخیص می‌دهند.
۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 71
انواع سیم نایلون تفاوت انواع سیم نایلون در اندازه و ضخامت آن است. این محصول سایزهای مختلفی دارد و براساس آن کاربرد گوناگونی نیز دارد. سایزهایی که تولید و عرضه می‌شوند عبارتست از، سایز 2 در 0.35، سایز 2 در 0.5، سایز 2 در 0.75، سایز 2 در 1، سایز 2 در 1.5، سایز 2 در 2.5. توجه کنید که براساس مکان استفاده باید ضخامت و سایز سیم بندتخت را انتخاب کنید.
۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 72
کابل استخوانی چیست کابل استخوانی را معمولا کابل مفتول یا خشک می‌نامند. حال اینکه کاربرد کابل استخوانی چیست. از این نوع کابل به دلیل ویژگی‌هایش برای سیم‌کشی داخلی تابلوهای برق و در توزیع کننده‌های برق استفاده می‌شود. برای تامین برق ساختمان‌ها می‌توان از کابل مفتول سبک استفاده کرد. کابل مفتول یکی از کابل‌های پرمصرف و پرکاربرد صنعت سیم و کابل است.
۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 64
تولیدکننده سیم نایلون به دلیل مصرف بالای سیم و کابل و البته سیم نایلون در منازل و ساختمان‌های مسکونی، بسیار مهم است که تولیدکننده سیم نایلون، همواره براساس استاندارد کار و تولید نماید، مشکل‌دار بودن کابل یا سیم و دچار عیب و نقص شدن آن‌ها در هر محیطی خطراتی را به همراه دارد، ایجاد نقص فنی می‌تواند دستگاه‌های یک کارخانه یا وسایل برقی یک خانه را دچار آسیب‌های جدی نماید.
۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 69
کابل مناسب برای کنتور برق قیمت هر کابل برق براساس ویژگی‌های تولید و میزان موارد اولیه مصرفی آن متفاوت است. کابل مناسب برای کنتور برق نیز با توجه به به نیاز کنتور برق با ولتاژ، قدرت و عایق مناسب می‌تواند قیمت‌های مختلفی داشته باشد. نحوه قیمت گذاری کابل‌های برق تقریبا مشابه است البته مواردی نیز در این قیمت گذاری اثر میگذارد.
۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 69