مقالات


انواع کابل صنعتی در این مقاله قصد داریم در مورد انواع کابل صنعتی و کاربرد آنها صحبت کنیم، با افزایش تقاضا از سوی صنعت، طیف گسترده‌ای از کابل‌ها برای اتوماسیون و ارتباطات بدون درز داده تولید می‌شود. آنها همچنین در تنظیمات صنعتی برای انتقال نیرو، شبکه و ارتباطات استفاده می‌شوند. یک خط کابل‌کشی صنعتی و محصولات اتصال با کیفیت بالا و در دسترس بودن بالا توسط تولیدکنندگان کابل برای پشتیبانی از گسترش انتقال سیگنال حیاتی ماموریت ارائه شده است.
۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 48
تولید برق با آهنربا برای تولید برق با آهنربا می‌توانید ژنراتور بسازید، هنگامی که جریان الکتریکی از سیم عبور می‌کند، یک میدان نیروی مغناطیسی سه بعدی در اطراف سیم ایجاد می‌کند، مانند میدانی که یک آهنربای میله‌ای را احاطه کرده است. آهنرباها نیز توسط یک میدان سه بعدی مشابه احاطه شده‌اند.
۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 47
برقکاری ساختمان برقکاری ساختمان دقیقا چیست، ساختمان‌ها برای اولین بار نزدیک به 150 سال پیش برق رسانی شدند. بنابراین، چرا برق ساختمان در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین‌های صنعت انرژی است، برقکاری ساختمان همواره انجام می‌شود. بیشتر ساختمان‌ها با سوخت‌های متعدد کار می‌کنند. آنها از برق برای روشن کردن چراغ‌ها، یخچال‌ها و وسایل الکترونیکی استفاده می‌کنند. و از سوخت‌های فسیلی مانند گاز طبیعی یا پروپان برای برق رسانی به کوره‌ها، دیگ‌ها و آبگرمکن‌ها استفاده می‌کنند.
۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 47
غلاف کابل چیست غلاف کابل چیست و مواد غلاف کابل چیست؟ غلاف محافظ کابل است، غلاف کابل برای محافظت از کابل در برابر آسیب‌های خارجی و همچنین برای نگه داشتن هادی‌های متعدد داخل کابل در کنار هم استفاده می‌شود. به زبان ساده، لایه بیرونی کابل را غلاف می‌نامند.
۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 45
افت ولتاژ کابل چیست افت ولتاژ کابل چیست؟ افت ولتاژ (VD) زمانی اتفاق می‌افتد که ولتاژ انتهای یک کابل کمتر از ابتدا باشد. هر طول یا اندازه سیم مقداری مقاومت خواهد داشت و عبور جریان از طریق این مقاومت dc باعث افت ولتاژ می‌شود. با افزایش طول کابل، مقاومت و راکتانس آن نیز به نسبت افزایش می‌یابد
۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 46
پودر تالک پودر تالک در برخی از کابل‌های کم جریان مانند کابل برق کامپیوتر استفاده می‌شود تا آن را انعطاف‌پذیر کند تا از چسبیدن سیم‌های داخلی به پوشش لاستیکی بیرونی جلوگیری کند. هنگامی که یک کابل برای مدت طولانی استفاده می‌شود، لاستیک بیرونی آن چسبناک می‌شود و می‌تواند شکسته شود. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل از پودر تالک در برخی از کابل‌های برق استفاده می‌شود.
۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 51
برق سه فاز چیست برق سه فاز چیست، برق سه فاز یکی از روش‌های رایج انتقال برق است. این یک نوع سیستم چند فازی است که عمدتاً برای تغذیه موتورها و بسیاری از وسایل دیگر استفاده می‌شود. یک سیستم سه فاز از مواد رسانای کمتری برای انتقال توان الکتریکی نسبت به سیستم‌های تک فاز، دو فاز یا جریان مستقیم در همان ولتاژ استفاده می‌کند.
۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 48
ابررسانا ابررسانایی یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های کوانتومی طبیعت است. بیش از 100 سال پیش در جیوه سرد شده تا دمای هلیوم مایع (حدود -452 درجه فارنهایت، فقط چند درجه بالاتر از صفر مطلق) کشف شد. در اوایل، دانشمندان می‌توانستند آنچه را که در ابررسانایی رخ می‌دهد توضیح دهند، اما چرایی و چگونگی ابررسانایی برای نزدیک به 50 سال یک راز بود.
۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 53
کاربرد آلومینیوم در کابل آلومینیوم همه کاره است، آلومینیوم نه تنها یک ماده ساختاری جهانی است، بلکه یک رسانای برق کامل است. امروزه در کنار مس، آلومینیوم انتقال نیرو را در سراسر جهان تضمین می‌کند. و جهت تولید سیم و کابل برق مصرف می‌شوند. در نتیجه کاربرد آلومینیوم در کابل برای همه مشخص شده است.
۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 56
انواع هادی طبق تعریف انواع هادی، موادی که بار الکتریکی یا الکتریسیته را به راحتی از آنها عبور می‌دهند، رسانا می‌نامند. به عبارت دیگر، یک هادی الکتریکی به الکترون‌ها اجازه می‌دهد از یک اتم به اتم دیگر عبور کنند. ناگفته نماند، آنها همچنین اجازه می‌دهند گرما و نور از خود عبور کنند. علاوه بر این، موادی که عمدتاً از فلزات ساخته شده‌اند، بهترین رسانای الکتریسیته هستند. با حرکت رو به جلو، در یک رسانای معمولی، الکترون‌های آزاد می‌توانند آزادانه در هر نقطه از یک ماده رسانا حرکت کنند. زیرا بین نوار ظرفیت و نوار هدایت ماده همپوشانی وجود دارد.
۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 71