مقالات


انواع کابل تلفن تصور کنید یک تلفن ثابت را برمی دارید و با یک کابل اترنت تماس برقرار می کنید یا رایانه خود را به برق متصل می کنید. همه اینها کابل هایی هستند که در خانواده کابل های ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرند. کابل ها نام خود را از متداول ترین کاربرد خود گرفته اند، کابل ارتباطی فقط کاربرد عمومی کابل های آن خانواده را تعریف می کند. کابل های ارتباطی را به عنوان یک شجره نامه تصور کنید و هر شاخه نوع متفاوتی از کابل در خانواده است.
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 1262
سیم نایلون چیست سیم دولا با روکشی سفید را سیم نایلون می گویند. این نوع سیم یا همان سیم نایلون می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. یکی از کاربردهایش در برق کشی ساختمان ها می باشد که به احتمال زیاد تا به حال با آن روبرو شده باشید. مصرف این نوع سیم علاوه بر مصارف خانگی، در برخی صنایع و کارهای تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد
۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 816
کابل کنترل چیست کابل های کنترل کابل های چند رسانا هستند که در برنامه های اتوماسیون و ابزار دقیق مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های کنترل می توانند انتقال فرآیندهای خودکار را اندازه گیری و تنظیم کنند. کابل های کنترل اغلب دارای درجه UL هستند. این کابل ها معمولاً با یک محافظ فویل، محافظ بافته یا ترکیبی از این دو محافظت می شوند.
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 552
سیم ارت چیست سیم ارت یک سیم الکتریکی است که برای خنثی سازی بارالکتریکی به منظور محافظت از دستگاه ها، تأسیسات یا سایر موارد از مشکلات مرتبط با جریان الکتریکی استفاده می شود. سیم ارت همراه با سیمهای مثبت و منفی کار می کند، اما به جای اتصال به منبع تغذیه و تجهیزات مورد نیاز برق، از تجهیزات مورد نیاز برق به زمین می رود. در بسیاری از شرایط، این بدان معنی است که کابل در واقع به زمین اجرا می شود.
۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 1072
انواع کابل کواکسیال کابل کواکسیال نوعی کابل الکتریکی است که شامل یک رسانای داخلی است که توسط یک محافظ رساننده متحدالمرکز پوشانده شده و توسط یک دی الکتریک جدا می شود. به عبارت ساده این سیستمی است که شامل هادی داخلی و سپر بیرونی است که دارای یک محور هندسی است که توسط یک ماده عایق برای انتقال برق جدا شده است.
۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 919
سیم افشان چیست در این مقاله برای درک هرچه بهتر اینکه سیم افشان چیست، راهنمایی آمده است، این راهنما اصول سیم های انعطاف پذیر، نحوه انتخاب سیم افشان و ویژگی های محصول را در محبوب ترین سیم های انعطاف پذیر به شما نشان می دهد.
۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 446
کابل هالوژن فری چیست کابلهای فاقد هالوژن سالهاست که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کابل هالوژن فری در فضاهای عمومی، جایی که مردم در آن زندگی می کنند، کار می کنند و نقل مکان می کنند، مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله ما تمام مواردی را که باید در مورد کابل های بدون هالوژن بدانید به شما می گوییم.
۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 915