مقالات


کاربرد مس در کابل کاربرد مس در کابل یکی از کاربردهای فراوان این فلز ارزشمند است. سیم مسی بعد از نقره بهترین رسانایی الکتریکی را دارد. از آنجایی که نقره را نمی‌توان در موارد مختلف تهیه کرد، این مس است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل استحکام شکل پذیری بالای مس، می‌توان آن را به یک سیم محکم تبدیل کرد.
۱ روز پیش 2
خط تولید سیم و کابل خط تولید سیم و کابل، عموما شباهت‌های بسیاری دارند، پارامترهای فنی اصلی فناوری تولید کابل تحت تأثیر پارامترهایی مانند گام پایه، نوع تماس بین سیم‌ها در یک رشته و بین رشته‌ها در کابل، جهت و زاویه قرارگیری و تعداد رشته‌ها قرار دارد. در ماشین‌های ثابت کابل‌ها و سیم‌ها در یک یا دو عملیات تولید می‌شوند.
۳ روز پیش 5
علائم اختصاری کابل های برق در صورتی که اهل فن یا کارهای فنی باشید و یا اگر برقکار هستید و یا اقدام به خرید کابل برق کرده باشید، حتما تا به حال با حروف و اعداد روی کابل مواجه شده اید، علائم اختصاری کابل های برق همان چیزی است که موقع کار به چشمتان خورده است. تمامی این موارد در کارخانه و در زمان تولید کابل روی آن چاپ می‌شود. کاربرد علائم اختصاری کابل های برق، راهنمایی استفاده کننده است. با همین علائم سایز کابل برق را از هم تمیز و تشخیص می‌دهند.
۵ روز پیش 7
انواع سیم نایلون تفاوت انواع سیم نایلون در اندازه و ضخامت آن است. این محصول سایزهای مختلفی دارد و براساس آن کاربرد گوناگونی نیز دارد. سایزهایی که تولید و عرضه می‌شوند عبارتست از، سایز 2 در 0.35، سایز 2 در 0.5، سایز 2 در 0.75، سایز 2 در 1، سایز 2 در 1.5، سایز 2 در 2.5. توجه کنید که براساس مکان استفاده باید ضخامت و سایز سیم بندتخت را انتخاب کنید.
۷ روز پیش 9
کابل استخوانی چیست کابل استخوانی را معمولا کابل مفتول یا خشک می‌نامند. حال اینکه کاربرد کابل استخوانی چیست. از این نوع کابل به دلیل ویژگی‌هایش برای سیم‌کشی داخلی تابلوهای برق و در توزیع کننده‌های برق استفاده می‌شود. برای تامین برق ساختمان‌ها می‌توان از کابل مفتول سبک استفاده کرد. کابل مفتول یکی از کابل‌های پرمصرف و پرکاربرد صنعت سیم و کابل است.
۹ روز پیش 12
تولیدکننده سیم نایلون به دلیل مصرف بالای سیم و کابل و البته سیم نایلون در منازل و ساختمان‌های مسکونی، بسیار مهم است که تولیدکننده سیم نایلون، همواره براساس استاندارد کار و تولید نماید، مشکل‌دار بودن کابل یا سیم و دچار عیب و نقص شدن آن‌ها در هر محیطی خطراتی را به همراه دارد، ایجاد نقص فنی می‌تواند دستگاه‌های یک کارخانه یا وسایل برقی یک خانه را دچار آسیب‌های جدی نماید.
۱۱ روز پیش 15
کابل مناسب برای کنتور برق قیمت هر کابل برق براساس ویژگی‌های تولید و میزان موارد اولیه مصرفی آن متفاوت است. کابل مناسب برای کنتور برق نیز با توجه به به نیاز کنتور برق با ولتاژ، قدرت و عایق مناسب می‌تواند قیمت‌های مختلفی داشته باشد. نحوه قیمت گذاری کابل‌های برق تقریبا مشابه است البته مواردی نیز در این قیمت گذاری اثر میگذارد.
۱۳ روز پیش 20
استاندارد کابل کشی زمینی فشار متوسط رعایت استاندارد کابل‌کشی مزایای بسیاری به همراه دارد، کابل‌های فشار متوسط، محصولات نسبتا گران قیمتی هستند. رعایت استاندارد کابل کشی زمینی فشار متوسط سبب می‌شود که این کابل‌ها از آسیب‌های احتمالی در امان باشند، همانطور که می‌دانید، کابل کشی زمینی، یعنی کابل‌ها در عمق قابل توجهی از زمین دفن شوند. قرار دادن در گودال یا در زیر خاک، احتمال شدت آسیب را به مراتب بیشتر می‌کند.
۱۵ روز پیش 18
علت نویز خط تلفن نزدیکی خطوط تلفن شما به خطوط برق نیز می‌تواند علت نویز خط تلفن باشد، این نزدیکی منجر به صداهایی می‌شود که معمولاً به صورت زمزمه الکتریکی نمایش داده می‌شوند. دقیقاً به همین دلیل است که خطوط تلفن به طور جداگانه و تا حد امکان دور از خطوط برق فشار بالا سیم‌کشی می‌شوند. در صورتی که خط تلفن شما در نزدیکی یک خط برق فشار بالا قرار دارد، برای رفع نویز خط تلفن باید محل خط را تغییر دهید.
۱۷ روز پیش 16
کابل ژله فیلد چیست کابل ژله فیلد چیست، این کابل را می‌توان به عنوان تعدادی رسانای فلزی عایق بندی شده تعریف کرد که به صورت فشرده با ارائه حفاظت مکانیکی و عایق الکتریکی جمع شده‌اند.کابلی که هسته آن به طور کامل با ژله نفتی، یک ترکیب مقاوم در برابر آب پر شده است، کابل ژله فیلد نامیده می‌شود. محل کاربرد کابل ژله فیلد چیست، این کابل را می‌توان به عنوان کابل زیرزمینی (که در زیر زمین گذاشته می شود)، کابل زیردریایی (در زیر آب)، کابل هوایی و کابل داخلی (که در امتداد دیوارهای ساختمان گذاشته می‌شود) طبقه بندی کرد.
۱۹ روز پیش 20