مقالات


عایق کابل عایق کابل همواره دارای ویژگی‌های خاص به خود است. باید بتوان به راحتی و با اطمینان خاطر از عایق کابل استفاده کرد. در حقیقت نقش عایق، چنانچه از نامش مشخص است، ایجاد عایق و جلوگیری از ورود جریان الکتریکی به فضایی خارج از سیم است. هرکابل که در داخل آن تعدادی سیم قرار دارد نیز نیازمند عایق می‌باشد.
۱ روز پیش 3
علت روشن شدن فازمتر روی سیم نول علت روشن شدن فازمتر روی سیم نول، وجود جریان در آن است. در کل علت روشن شدن فازمتر روی سیم نول خبر از یک مشکل می‌دهد. همواره هنگام کار با تجهیزات برقی جانب احتیاط را رعایت نمایید. در مرحله اول تمامی وسایل برقی منزل یا محل کارتان را از برق جدا کنید. حالا به سراغ کنتر بروید و سیم نول را پیدا کنید، سیم نول اصلی را از سیم‌کشی ساختمان جدا کنید، وقتی سیم نول تنها قرار گرفت باید ادامه کار را انجام دهید، سیم نول را که جدا کرده‌اید با فازمتر بسنجید، فازمتر نباید روشن شود.
۳ روز پیش 5
لیست قیمت سیم و کابل لیست قیمت سیم و کابل متاثر از قیمت مس خواهد بود. برای دریافت لیست قیمت سیم و کابل با نت کابل تماس بگیرید.
۵ روز پیش 8
کابل ابر رسانا کابل‌ ابر رسانا بر اساس مواد ابررسانایی خاصی هستند که با استفاده از نیتروژن مایع (یا هلیوم مایع برای MgB2) تا دماهای بسیار پایین (مثلاً 180-  درجه سانتی‌گراد) خنک می‌شوند تا پدیده ابررسانایی (مقاومت بسیار کم) را فعال کنند. این هادی‌ها در لوله‌ای با خلاء (کرایوژن) قرار می‌گیرند که کابل‌ ابر رسانا را از محیط باقیمانده از نظر حرارتی جدا میکند. آنها پنج برابر یک سیستم کابلی معمولی با همان ابعاد بیرونی جریان دارند و هیچ گرمایی به محیط منتشر نمی‌کنند.
۷ روز پیش 8
سیم و کابل برای روشنایی سیم و کابل برای روشنایی از نوع انعطاف‌پذیر می تواند همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. استانداردهایی جهت سیم و کابل برای روشنایی وجود دارد که به اطمینان از ایمنی کمک می‌کند. در حال حاضر سیم و کابل برای روشنایی در ساختمان ها، دارای سیم کشی داخلی برای اتصال به سیم های تغذیه هستند.
۹ روز پیش 10
عایق XLPE عایق XLPE یا پلی اتیلن متقاطع یک ماده عایق حرارتی است. عایق XLPE حاوی کلرید نیست، سازگار با محیط زیست است و از این منظر بسیار در حفظ محیط زیست موثر خواهد بود. عایق XLPE را می‌توان برای هر دو برنامه با تنش بالا و پایین استفاده کرد. ساختار آن مقاومت زیادی در برابر سایش، استرس، سایر فرسایش و پارگی ایجاد می‌کند.
۱۱ روز پیش 16
تستر کابل برق تستر کابل برق می‌تواند هزینه‌های سنگین برطرف کردن ایراد در آینده را کاهش دهد. آزمایش کابل برای پیش‌بینی و سپس مقابله با عیوب یک نگرانی حیاتی برای همه کسانی است که با توزیع برق درگیر هستند. طیف گسترده‌ای از تکنیک‌های تست و تجهیزات تست در دسترس هستند تا به این نگرانی به طور موثر رسیدگی شود
۱۳ روز پیش 16
انواع کابلشو چیست انواع کابلشو چیست، مصرف آن در مکان هایی است که اتصال نیاز است یک اتصال دائم، وقتی اتصال مستقیم امکان پذیر نیست، کابلشو کار را آسان می کند. با این توصیفات کاملا درک میکنید که موارد مصرف انواع کابلشو چیست. کابلشو مورد نظر و مناسب جایگاه را انتخاب کنید و نتیجه دلخواه را بگیرید. انتخاب های زیادی در انواع کابلشو برای انتخاب و کار وجود دارد باید به پروژه و جایگاه و موقعیت توجه داشت. نوع کابل، یا قطر آن، ضخامت، جنس عایق و مواردی از این دست در انتخاب کابلشو اثر گذارند.
۱۵ روز پیش 18
استاندارد کابل کشی زمینی فشار ضعیف استاندارد کابل کشی زمینی فشار ضعیف و زیرساختی که سیم کشی فشار ضعیف بر روی آن کار می‌کند، کابل‌کشی ساختاری نامیده می شود. یک سیستم سیم‌کشی ساخت یافته بر روی یک شبکه مجزا از اکثر سیم‌کشی های خانه ساخته شده است. یک سیستم کابل کشی ساخت یافته ساده شامل استاندارد کابل کشی زمینی فشار ضعیف است، همچنین این سیستم کارآمد، قابل انطباق به جلو و سازماندهی شده است.
۱۷ روز پیش 19
تاریخچه سیم و کابل در ایران در ایران نیز مشابه سایر دنیا صنعت سیم و کابل از جایی شروع و به رشد خود ادامه داده‌است و تا کنون پیشرفت‌های مناسبی داشته‌است، به گونه‌ای که اکنون ایران خود صادرکننده انواع سیم و کابل است. برای بار نخست در سال 1282 شمسی، آقایی با نام محمدحسین امین‌الضرب سیم و کابل روکشدار وارد ایران کرد. ایشون بعدها به عنوان پدر برق ایران لقب گرفتند.
۱۹ روز پیش 19