مقالات


تجهیزات کابل کشی در دهه‌های گذشته، کابل‌کشی و تجهیزات کابل کشی برای سیستم‌های ارتباطات صوتی و داده‌ای بسیار کمتر از امروز پیچیده بود. اکثر سیستم ها از سیم مسی دو جفت یا چهار جفتی که در یک کلاسور پوشانده شده بود برای محافظت از کابل استفاده می کردند. اتصالات اغلب شامل جدا کردن انتهای سیم برای آشکار شدن هادی مسی است. سپس به مجموعه‌ای از کانکتورها که معمولاً بلوک اتصال نامیده می‌شود وصل می‌شود که دستگاه‌های فیزیکی را به یک دستگاه سوئیچینگ مانند سیستم PBX متصل می‌کند.
۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 413
کابل کشی شبکه اینترنت راهنمای کابل کشی و نصب شبکه برای کابل کشی شبکه اینترنت لازم است. کابل های شبکه اینترنت برای انتقال داده ها و اطلاعات به و از رایانه ها، سوئیچ ها، شبکه های منطقه ذخیره سازی و روترها طراحی شده اند. انواع مختلفی از کابل های ارتباطی موجود است. اینکه کدام کابل برای شرایط شما مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند ماهیت سیستم کلی و نیازهای خاص شما
۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 421
انواع بست کابل برق استفاده از انواع بست کابل برق بسیار می تواند مفید و راه گشا باشد، با شناخت انواع آن در استفاده می توانید بهتر عمل کنید، برقکاران حرفه ای همواره از انواع بست کابل برق در کار خود استفاده می نمایند و انواع آن را می شناسند.
۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 447
مقاومت الکتریکی مقاومت الکتریکی یا همان مقاومت در برابر الکتریسیته نیرویی است که جریان جریان را خنثی می کند. به این ترتیب، به عنوان شاخصی از دشواری جریان برای جریان عمل می کند. مقادیر مقاومت الکتریکی بر حسب اهم (Ω) بیان می شود. هنگامی که یک دیفرانسیل الکترونی بین دو ترمینال وجود داشته باشد، الکتریسیته از زیاد به پایین جریان می یابد. مقاومت آن جریان را خنثی می کند. هر چه مقاومت بیشتر باشد جریان کمتر است. برعکس، هر چه مقاومت کمتر باشد، جریان بیشتر است.
۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 358
شبکه توزیع برق در شبکه توزیع برق، یکی از مزایای اصلی سیستم شعاعی ساده این است که به راحتی می توان آن را با گنجاندن ترانسفورماتورهای اضافی گسترش داد. قابلیت اطمینان با تعداد بیشتر پست‌ها افزایش می‌یابد زیرا از دست دادن یک ترانسفورماتور منجر به از دست دادن سرویس برای همه بارها نمی‌شود. برای به حداقل رساندن افت ولتاژ، ترانسفورماتورهای اضافی را می توان نزدیک به مرکز هر گروه از بارها قرار داد. اگر از دست دادن یک ترانسفورماتور یا فیدر نتواند منجر به از دست رفتن سرویس بخشی از تأسیسات شود، به ترتیب سیستم قابل اطمینان تری نیاز است.
۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 341
کابل و تجهیزات شبکه در هنگام استفاده از کابل و تجهیزات شبکه، نصب صحیح دستگاه‌ها در اتاق سرور شما نه تنها باعث می‌شود که ظاهر بهتری داشته باشد، بلکه به جریان هوای مناسب نیز کمک می‌کند و سرویس‌دهی شبکه شما را در آینده آسان‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند.
۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 362
سیم کشی ساختمان به عنوان یک قاعده، توصیه می شود که تمام این نوع سیم کشی ساختمان قبل از اینکه ساختمان واقعاً مبله شود، انجام شود. با این حال، در مورد تلفن‌ها، گاهی اوقات تشخیص اینکه مناسب‌ترین مکان برای آن‌ها قبل از مبله شدن خانه است، دشوار است و از این رو سیم‌کشی سطحی اغلب برای کارهای تلفنی استفاده می‌شود. سیم کشی مناسب تمام مجموعه های گیرنده رادیویی الکتریکی نیازمند مراقبت ویژه است. اگر مقررات سیم کشی رعایت نشود، ممکن است خطر شوک یا آتش سوزی وجود داشته باشد.
۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 350
کابل کشی شبکه دو نوع اصلی اتصال به یک دستگاه ترمینال در یک شبکه و در کابل کشی شبکه، اتصال مستقیم و اتصال از طریق پریز شبکه است. با اتصال مستقیم، دستگاه ترمینال مستقیماً توسط یک کابل شبکه متصل می شود. هیچ دستگاه یا سوکت شبکه ای در میان نیست. در یک شبکه بزرگتر یا در یک شبکه با چندین دستگاه ترمینال، اینها توسط یک سوکت شبکه متصل می شوند. در چنین شبکه ای چندین کابل شبکه به چندین سوکت می رود. یک دستگاه ترمینال را می توان در هر سوکت وصل کرد.
۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 347
برق اضطراری بر خلاف چراغ های اضطراری، برق اضطراری نوعی چراغ روشنایی نیست. این الگویی از نورهای معمولی ساختمان است که مسیری از نور را برای خروج ایمن فراهم می کند، یا مناطق خدماتی مانند اتاق های مکانیکی و اتاق های برق را روشن می کند. علائم خروج، سیستم های اعلام حریق (که روی باتری های پشتیبان نیستند) و پمپ های موتور الکتریکی برای اسپرینکلرهای آتش نشانی تقریباً همیشه در برق اضطراری هستند.
۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 351
کابل‌ کشی برق روش‌های نصب و تکنیک‌های سیم‌ کشی برق در کارهای برقی می‌تواند مختلف باشد. محدوده کابل کشی برق باید نصب، آزمایش، تامین و راه اندازی کلیه لوازم جانبی، سیم کشی، کلیدها، مجراها، خروجی های خار و بسیاری موارد دیگر را پوشش دهد. بنابراین، سیم کشی برق به ویژه برای پروژه های ساختمانی نیاز به توجه بیشتری دارد.
۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰:۰ بعد از ظهر 355