سیم افشان چیست

امتیاز کاربران : 0 از 5
سیم افشان چیست

سیم برق انعطاف پذیر یا سیم افشان چیست، وجود این سیم در بسیاری از برنامه های مصرفی و صنعتی ضروری است. بالابرهای جرثقیل به منظور انتقال انرژی بین پانل اپراتور و بالابرهایشان ، به سیم های انعطاف پذیر اعتماد زیادی می کنند. شاید بپرسید که سیم افشان چیست، بهترین نمونه سیم انعطاف پذیر یک سیم تلفن قدیمی است که در صورت پیچیدن، پیچ و تاب می خورد و به کاربران امکان می دهد تا براحتی جا به جا شوند. انعطاف پذیری در سیم کشی به طور تصادفی اتفاق نمی افتد، با مهندسی هوشمند و استفاده از مواد با کیفیت بالا بر روی هر سیم است که ما را قادر می سازد سیم افشان یا انعطاف پذیر تولید کنیم. 

سیم افشان چیست و سیم های انعطاف پذیر برای چه استفاده میشود

ما درک می کنیم که بسیاری از حرکات سیم برای وسایل الکترونیکی مصرفی، وسایل نقلیه، ماشین های صنعتی و سایر سیستم هایی که به حرکت مداوم متکی هستند، مورد نیاز است. این مورد برای ماشین آلاتی که روزانه حرکات تکراری انجام می دهند مهم است. با صرف وقت برای درک نیازهای انعطاف پذیری در برنامه های خاص، نت کابل توانسته است طیف وسیعی از سیم های انعطاف پذیر را برای کاربردهای مختلف صنعتی مهندسی کند. در ادامه برای درک هرچه بهتر اینکه سیم افشان چیست، راهنمایی آمده است، این راهنما اصول سیم های انعطاف پذیر، نحوه انتخاب سیم افشان و ویژگی های محصول را در محبوب ترین سیم های انعطاف پذیر به شما نشان می دهد. هنگامی که به فروشگاه های فروش سیم و کابل نگاه می کنید، ممکن است اصطلاحات مختلفی را بشنوید و یا مشاهده نمایید. این اصطلاحات به چه معنی است، بهترین مواد کدامند  و چگونه تصمیم می گیرید به کدام سیم نیاز داشته باشید؟ بهترین سیم افشان چیست، در ادامه جزئیات را توضیح خواهیم داد.

در صورتی که شما به سیم هایی نیاز دارید که به طور خاص برای حرکات تکراری طولانی مدت طراحی شده باشند. اینکه سیم افشان چیست در اینجا می تواند حائز اهمیت باشد. بسیاری از مهندسان وقت خود را صرف بهینه سازی ماشین ها می کنند اما توجه کافی به انتخاب سیم و کابل و اطمینان از درست بودن سیم و کابل های آنها ندارند. به همین دلیل است که کابل و سیم کشی روی ماشین ها معمولاً دچار اختلال می شود و منجر به خرابی عملکرد دستگاه می شود. مطالعات نشان داده است كه تقريباً 50٪ از كيفيت مربوط به تجهیزاتن ماشين آلات مستقيماً با سیم و كابلهای مورد استفاده در آنها ارتباط دارد. به همین دلیل شما برای انجام کار به سیم انعطاف پذیر نیاز دارید. 

سیم افشان چیست و سیم های انعطاف پذیر برای چه استفاده میشود

موارد زیر ویژگی های برتر سیم انعطاف پذیر است: هادی ؛ نوع هادی در سیم افشان چیست، سیم انعطاف پذیر معمولاً از مس ساخته می شود. هادی معمولاً جامد یا رشته ای انعطاف پذیر است. بسته به سیم تعداد رشته های آن متفاوت است. روکش ؛ "روکش" سیم یا عایق، پوشش محافظتی است که روی هادی اعمال می شود. در مورد سیم های تولیدی نت کابل، آنها با استفاده از پلی وینیل کلرید از محافظت PVC پلاستیکی برخوردار هستند. این ماده در برابر آتش مقاوم است و همچنین در برابر سایر مواد شیمیایی مانند روغن نیز مقاوم است. غلاف ؛ جنس غلاف سیم افشان چیست، بسته به نوع سیم، می تواند غیر غلاف یا PVC باشد. مقاومت در برابر شعله ؛ هر سیم افشان نت کابل به گونه ای طراحی شده است که در برابر شعله مقاوم باشد. آنها مقاومت درجه حرارت بالایی دارند و در برابر دماهای بسیار بالا مقاومت می کنند. سیمهای نت کابل در حالتهای مختلف دما مانند 70 درجه سانتیگراد، 90 درجه سانتیگراد، 100 درجه سانتیگراد، 150 درجه سانتیگراد، 200 درجه سانتیگراد و 250 درجه سانتیگراد در دسترس هستند. در صورت آتش سوزی، ضربه و خسارت حداقلی است. رتبه بندی ولتاژ  ؛ متداولترین ولتاژ موجود برای سیمهای انعطاف پذیر 450-750 ولت یا 300-500 ولت است. رنگها ؛ تنوع رنگ در سیم افشان چیست، سیمهای نت کابل در چندین گزینه مختلف رنگی تولید می شوند تا بتوان آنها را از هم تفکیک کرد. سیم های انعطاف پذیر نت کابل در رنگ های سیاه، سفید، قهوه ای، زرد، آبی، قرمز و سبز موجود است. سیم افشان چیست و چگونه طراحی شده است؟ سیم های انعطاف پذیر به گونه ای طراحی شده اند که علی رغم مقاومت زیاد در برابر آب و هوا، در موارد خشک نیز مورد استفاده قرار می گیرند. آنها را می توان در وسایل الکترونیکی منزل مانند رادیوها، لامپ ها، وسایل قابل حمل، ماشین های اداری، سشوارها و غیره یافت.

ویژگی های انعطاف پذیر برتر سیم ها

ویژگی های انعطاف پذیر برتر سیم ها

ویژگی انعطاف پذیری سیم افشان چیست و چه چیزی باعث بهتر شدن سیم های تولیدی نت کابل نسبت به سیم های معمولی می شود؟ پاسخ: عمر انعطاف پذیر کابل. "عمر انعطاف پذیر" یک کابل تعیین می کند که کابل قبل از آسیب جدی کابل می تواند حرکت کند. تقریباً همه کابل ها می توانند تا حدی خم و کشیده شوند. با این حال، این تضمین نمی کند که آنها تحت فشار ضربه محکم و ناگهانی وارده آسیب نبینند. سیم های انعطاف پذیر مانند سیم و کابل های نت کابل با ارائه یک طول عمر خمش بالا، خم شدن تکراری و منظم را تأیید می کند، عملکرد سیم و کابل را تحت تأثیر قرار نمی دهد و این اطمینان را می دهد که شما یک منبع تغذیه قابل اعتماد و یا انتقال داده های الکتریکی برای ماشین ها و دستگاههای خود خواهید داشت. نکته آخر این است: اگر به کابلی نیاز دارید که قرار است تحت حرکت دائمی قرار بگیرد ، بهترین تصمیم شما این است که سراغ سیم با عمر خمش بالا بروید.

سیم های نت کابل برای انعطاف پذیری مداوم در جایی که می خواهید یکپارچگی مدار را در طولانی مدت حفظ کنید، طراحی شده اند. تمایز بین سیم های ماندگاری کم و ماندگاری بالا به کاربرد روزانه بر می گردد. اگر می دانید که سیم ها اغلب به حرکت در می آیند ، باید سیمی خریداری کنید که دارای طول عمر انعطاف پذیری بالا باشد. به عنوان مثال، اگر از سیمها برای اتوماسیون عملیات کارخانه و یا ماشین های صنعتی استفاده می شود ، شما به کابل هایی با ماندگاری بالا نیاز خواهید داشت. اگر کابل با دوام انعطاف پذیری بالا خریداری نمی کنید، خم شدن می تواند آسیب جدی به کابل ها و سیستم سیم کشی وارد کند. انتخاب سیمهایی که با خاصیت انعطاف پذیری طراحی نشده اند، می تواند منجر به سو عملکرد مانند خاموش شدن هادی داخلی، فرسایش روکش های بیرونی، پارگی، اصطکاک، گرم شدن بیش از حد و موارد دیگر شود. این امر نه تنها باعث کاهش طول عمر سیم می شود ، بلکه می تواند باعث خرابی عملکرد دستگاه ها نیز شود. در نهایت، شما باید سیم ها را تعویض کنید و مانع خرابی های ناشی از خرابی سیم شوید. برای جلوگیری از همه این موارد، باید سیم هایی با عمر انعطاف بالا مانند سیم های تولیدی شرکت نت کابل خریداری کنید.

چه چیزی سیم افشان را انعطاف پذیر می کند؟

چه چیزی سیم افشان را انعطاف پذیر می کند؟

می خواهیم بدانیم سیم افشان چیست و چه چیز آن را انعطاف پذیر می کند، کاربرد و استفاد از سیم های افشان در برخی از نصب ها برای مثال در برنامه های صحنه قابل حمل و چه نصب های موقت مانند جشنواره های موسیقی و کنسرت های فضای باز به سیم های انعطاف پذیر نیاز دارند. این انعطاف پذیری داخلی باعث می شود سیم ها مسیر را راحت تر کنند ، سیم پیچ شوند و بسته بندی شوند و در صورت لزوم مجدداً جابجا شوند. انعطاف پذیری همچنین اطمینان حاصل می کند که سیم در برابر کشیدن ، خم شدن و خم شدن مکرر مقاومت می کند. بنابراین چه چیزی یک سیم انعطاف پذیر را تشکیل می دهد؟ سه عامل وجود دارد که می تواند بر انعطاف پذیری سیم تأثیر بگذارد.

هادی سیم افشان چیست

هادی های سیم افشان

هادی در سیم افشان چیست، هادی ها در یک سیم انعطاف پذیر غالباً رشته ای هستند (به جای تلاش برای خم شدن یک رشته بزرگ ، خم شدن چندین هادی کوچک آسان تر است). به طور کلی ، هرچه رشته های سیم نازکتر و بیشتر باشد ، سیم انعطاف پذیرتر است. رشته های بیشتر معمولاً منجر به افزایش هزینه و زمان تولید می شوند. رشته همچنین می تواند خاصیت الکتریکی سیم را تحت تأثیر قرار دهد (مانند میرایی ، بر حسب دسی بل) ، بنابراین مقایسه ورق های مشخصات برای بررسی عملکرد در برابر نیازهای پروژه مهم است. هادی های با اندازه بالاتر (ضخامت کمتری دارند) در مقایسه با هادی های با فشار پایین (ضخیم تر) افت ورودی بیشتری دارند، بنابراین سیم های رشته ای میرایی بیشتری نسبت به هادی های جامد مس دارند.

محافظ سیم افشان چیست

حال ایده آل محافظ سیم افشان چیست، در حالت ایده آل، یک محافظ روی سیم باید 100٪ پوشش را بدهد. محافظ های فویلی می توانند این مورد را ارائه دهند، اما هنگام خم شدن می توانند ترک خورده یا باز شوند، در صورت شکستن کامل فویل، شکاف هایی ایجاد کنند یا حتی منجر به از دست رفتن پیوستگی شوند. نوارهای بافته شده که رشته های کوچکی از هادی ها هستند و در اطراف سیم بافته شده اند یک راه حل انعطاف پذیر برای سیم ها ارائه می دهند. پوشش گره به صورت درصد نشان داده می شود. طبیعتاً دارای شکافهای کمی است، بنابراین به طور 100٪ پوشش غیرممکن است. برای افزایش پوشش، می توانید از سیم چند لایه بافته استفاده کنید تا پوشش 98 درصد برسید.

ترکیبات سیم افشان چیست   

ترکیبات سیم افشان  

در صورتی که بخواهیم بدانیم ترکیبات سیم افشان چیست، باید گفت برخی از ترکیبات مورد استفاده در ساخت سیم برای عایق بندی و روکش، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر ترکیبات دارند. این ترکیبات از نوع لاستیکی دارای برخی نقاط منفی هستند. روکش های لاستیکی معمولاً دارای رده بندی مشابه در سیم های ساختمان سنتی نیستند. به همین دلیل، آنها نمرات ایمنی یکسانی را کسب نمی کنند. مواد لاستیکی نیز نازک است و در برابر لغزش مقاومت می کند، اگر بخواهید آن را درون یک کانال نصب کنید، می تواند مشکلاتی ایجاد کند. ممکن است مجبور شوید مقدار زیادی روان کننده استفاده کنید و یا اندازه مجرا را افزایش دهید.

سیمهای انعطاف پذیر اغلب به اتصالات خاصی نیز نیاز دارند. روکشهای نرم اغلب ابعاد مختلفی دارند و به اتصالات اندازه آنها احتیاج دارند. اطمینان حاصل کنید که کانکتورهایی که استفاده می کنید برای هادی های رشته ای طراحی شده اند. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که یک طراحی اتصال محکم تر را انتخاب کنید که بتواند نصب و حذف آن را به طور مکرر انجام دهد. اکنون که اطلاعاتی در مورد سیم افشان چیست بدست آورده اید لازم به ذکر است که نت کابل برای پاسخگویی به نیازهای هر پروژه انتخاب گسترده ای از سیم و کابل های انعطاف پذیر را ارائه می دهد. ما کابل هایی با تنوع و انعطاف پذیری فوق العاده ایجاد می کنیم. برای یافتن آنچه نیاز دارید، به سایت ما مراجعه کرده و کالای مورد نظر خود را جستجوی نمایید.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی