سیم افشان بهتر است یا مفتولی

امتیاز کاربران : 0 از 5
سیم افشان بهتر است یا مفتولی

احتمالاً شما در مورد کابل‌کشی مسی جفت تاب خورده متعادل شنیده‌اید و اگر نمی‌دانید که باید از کجا و به کجا از آن‌ها استفاده کنید. بهتر است بدانید ملاحظات زیادی در مورد انتخاب وجود دارد، از جمله استانداردها، محیط، کاربرد و قیمت. بیایید نگاهی به تفاوت‌ها بیندازیم و به این ملاحظات بپردازیم تا بدانید کدام نوع سیم و کابل‌های برق برای شرایط خاص شما مناسب است. در حقیقت نمیتوان با صراحت بیان کرد که سیم افشان بهتر است یا مفتولی، و جهت انتخاب سیم افشان یا سیم مفتولی نیاز هست با یک متخصص مشورت شود. زمان استفاده از کابل افشان در مقابل کابل مفتول، این گونه است که، اگر در مورد اینکه آیا باید از کابل افشان یا کابل مفتول استفاده کنید گیج شده‌اید و یا نمیدانید سیم افشان بهتر است یا مفتولی، تنها نیستید. بسیاری از مردم با تصمیم‌گیری درمورد انتخاب یکی از این دو نوع کابل و سیم درگیر هستند. برای کمک به شما در انتخاب بهترین شبکه کابل‌کشی برای یک برنامه خاص، در کنار استفاده از هر یک از آنها، نگاهی دقیق به این دو کابل می‌اندازیم. تنها با بررسی خواهیم دانست که سیم افشان بهتر است یا مفتولی.

مشاوران نت‌کابل به همه سوالات شما پاسخ می‌دهند.

برای خرید انواع سیم و کابل بهمراه مشاوره تخصصی با شماره 02191072654 تماس بگیرید.

پرسش سیم افشان بهتر است یا مفتولی

شاید پرسش، سیم افشان بهتر است یا مفتولی در کل سوال صحیحی نباشد، زیرا این دو سیم باهم متفاوت هستند و هرکدام باید در مکان مناسب خود استفاده شوند، در نتیجه اینکه بپرسیم سیم افشان بهتر است یا مفتولی، نادرست است. بهتر است سوال را اینگونه مطرح کنید، که در ابتدا مکان یا مورد استفاده سیم یا کابل را با فروشنده در میان بگذارید و سپس از او سوال کنید که در این محل، استفاده سیم افشان بهتر است یا مفتولی. در صورتی که فروشنده اطلاعات صحیحی از موارد استفاده انواع سیم و کابل داشته باشد، به شما خواهد گفت که سیم افشان بهتر است یا مفتولی و باد از کدام نوع خرید کنید.

پرسش سیم افشان بهتر است یا مفتولی

سیم و کابل افشان

در ادامه ویژگی های دو نوع سیم و کابل آورده‌ایم تا بهتر بتوانید درک کنید برای کار شما، سیم افشان بهتر است یا مفتولی. کابل رشته ای شامل چندین رشته نازک از سیم های رسانا با اندازه کوچک است که به هم تابیده شده و سیم ضخیمی را تشکیل می دهد. سیم سنج کوچک معمولاً مسی است. سیم ضخیم تشکیل شده با عایق پی وی سی محصور شده است تا کابل سبک و انعطاف پذیر ساخته شود. کابل رشته ای متشکل از چندین رشته سیم است که در هر هادی به دور یکدیگر پیچیده شده اند. کابل رشته ای بسیار انعطاف پذیرتر است و در نتیجه برای کاربردهایی که به انعطاف پذیری و تغییر شکل نیاز دارند مناسب است. به دلیل تضعیف بیشتر، کابل رشته ای در فواصل کمتری بهتر استفاده می شود. یکی از تفاوت سیم افشان و مفتول انعطلاف پذیری است. دومین تفاوت سیم افشان و مفتول، در مقاومت اهمی این دو سیم است. مقاومت اهمی مفتول بالاتر از افشان است. دیگر تفاوت سیم افشان و مفتول عملکردشان در برابر خوردگی است. که مفتول مقاوت خوردگی بالاتری دارد. تفاوت سیم افشان و مفتول در قیمت نیز برای خریدار مهم است.

تفاوت سیم افشان و مفتولی

سیم و کابل مفتول

کابل جامد که به کابل کشی شبکه غیر رشته ای نیز معروف است، با سیمهای هادی تک رشته ای عایق بندی شده جامد ساخته شده است. به طور کلی ، هر یک از رشته های سیم جامد از مس یا فلزات رسانای مشابه دیگر ساخته شده است. این سیمهای جامد که بصورت جداگانه پوشانده شده اند بهم متصل شده و در یک روکش بیرونی پی وی سی محصور شده و یک کابل نیمه سخت ایجاد می کنند. این نوع کابل ها از یک سیم مسی جامد در هر رسانا استفاده می کند و برای اتصالات زیرساختی دائمی بین دو مرکز سیم کشی یا بین یک مرکز سیم کشی و یک جعبه دیواری استفاده می شود. میرایی آن کمتر و هزینه کمتری نسبت به کابل رشته دارد ، با این حال برای کابل کشی ساختاری افقی و عمودی طراحی شده است و پس از نصب نباید خم شود.

زمان استفاده از کابل افشان و کابل جامد

زمان استفاده از کابل افشان و کابل جامد

کابل های رشته ای برای کسانی که برای استفاده های پیچیده از جمله دستگاه های الکترونیکی و صفحه مدارها به کابل کشی نیاز دارند ، ایده آل است. دلیل آن این است که حتی هنگام خم شدن یا پیچ خوردن هنگام اتصال دستگاه های الکتریکی ، محافظت و سالم می مانند. آنها برای استفاده در برنامه هایی که به کابل کوتاه نیاز است ، بیشتر در صورت خم شدن یا خم شدن مکرر کابل ، مانند کابل ها و پچ سیم ها، مناسب هستند.

کابل های جامد برای کسانی که از برنامه های سنگین یا بیرونی استفاده می کنند ایده آل است، زیرا ممکن است در معرض شرایط سخت آب و هوایی ، حرکات نامنظم و ذرات خورنده قرار بگیرند. برای این نوع شرایط ، کابل مفتول توصیه می شود. آنها برای استفاده در برنامه هایی که شامل سقف ، کف و دیوارها طولانی است ایده آل هستند ، زیرا کنترل سیگنال برتر آن خطر خرابی سیگنال را به حداقل می رساند و ویژگی نیمه سخت آن باعث سهولت در عبور از ساختمان می شود. کابل‌هایی که مفتول هستند هسته های جامدی دارند و ساخته شده اند تا در مسافت های طولانی تری اداره شوند.

تفاوت های قابل توجه بین کابل های رشته ای و کابل های مفتول

تفاوت کابل افشان و مفتول

در حالی که هر دو کابل رشته ای و کابل مفتول یک هدف را دنبال می کنند، در زیر، ما تفاوت های این دو را بررسی خواهیم کرد، شاید در پایان بتوان تصمیم گرفت که سیم افشان بهتر است یا مفتولی. تفاوت کابل افشان و مفتول در ظرفیت سیگنال است، در حالی که ظرفیت پردازش سیگنال هر کابل با توجه به مشخصات کاربر از ماده متفاوت است ، به طور کلی ، کابل های جامد توزیع سیگنال قوی تری را نسبت به کابل های رشته ای ارائه می دهند. دیگر تفاوت کابل افشان و مفتول به میزان شکنندگی بر می‌گردد. کابل های جامد به نوعی شکننده هستند و اگر در معرض دستکاری های مجدد قرار بگیرند ، مانند نصب اتصالات یا از بین بردن آنها ، می توانند از بین بروند. ماندگاری دیگر تفاوت کابل افشان و مفتول است. کابل های جامد در برابر کشیدن از طریق جک های دیواری و دیوار مقاومت می کنند، در حالی که کابل های رشته ای احتمال خرابی و خرد شدن آنها بیشتر است و تفاوت مهم و اساسی که احتمالا بسیاری می دادند تفاوت کابل افشان و مفتول در انعطاف پذیری است. این تفاوت کابل افشان و مفتولی در سیم هم وجود دارد.

مزایای کابلهای رشته ای

برخلاف کابل های جامد ، مسیر کابل های رشته ای راحت تر است. به دلیل ویژگی های بسیار انعطاف پذیر ، آنها می توانند در برابر مقدار قابل توجهی از انعطاف پذیری و لرزش بدون شکستن و خستگی مقاومت کنند. برای این منظور ، شما همیشه مجبور نیستید که آنها را در جای کابل های جامد تعویض کنید. هادی های رشته ای اغلب در کابل های پیچ یافت می شوند. آنها ایجاد شده اند تا در مسافت کمتری اجرا شوند. معمولاً از روتر به رایانه.

معایب کابلهای رشته ای

این کابل ها از کمال فاصله زیادی دارند. آنها توانایی حمل قابل مقایسه ای را به عنوان کابل های جامد با داشتن قطر کاملاً بیشتر دارند. همچنین، آنها هزینه بیشتری نسبت به کابل های جامد دارند ، زیرا هزینه تولید آنها نسبتاً بیشتر است. آنها به دلیل فرآیند تولید پیچیده ای که برای تولید سیم های پیچیده مورد نیاز است ، هزینه بالایی دارند. علاوه بر این ، به دلیل خوردگی ناشی از اعمال مویرگی ، احتمالاً حرکت آنها از دست می رود.

مزایای کابلهای مفتول

بیشتر اوقات تقاضای کابلهای جامد می شود زیرا برخلاف سیمهای رشته ای، مقرون به صرفه تر هستند. این به دلیل هزینه کم تولید آنها است. آنها با دوام تر و کاملا ساده هستند. به عنوان تک رشته کابلهای ضخیم ، تولید آنها بدون زحمت و در برابر تهدیدات مقاوم ترند. در مقایسه با کابلهای رشته ای ، قطر جمع و جورتری دارند. با کاهش اندازه کابل های جامد ، ظرفیت حمل جریان را کاهش نمی دهد.

معایب کابلهای مفتول

هرچند کابلهای جامد دارای خواص قابل توجه زیادی هستند ، اما دارای نقص های کمی نیز هستند. یکی از مهمترین موضوعات مرتبط با کابلهای جامد این است که آنها فقط در سنجهای کوچک فروخته می شوند. با این وجود ، اگر ارتعاشات یا خمش مداوم وجود داشته باشد ، کابل ها در نهایت خراب شده و از بین می روند. بنابراین ، کابلهای جامد برای کاربردهایی مانند وسایل نقلیه یا روباتیک که به تعداد زیادی حرکت نیاز دارند مناسب نیستند.

تفاوت قیمت کابل افشان و کابل مفتولی

تفاوت قیمت کابل افشان و کابل مفتولی

در حالی که رشته های بیشتر در یک رسانا به معنای انعطاف پذیری بیشتر است ، تعداد رشته ها بر قیمت تأثیر می گذارد هرچه رشته های بیشتری کابل را تشکیل دهند ، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. برای پایین آوردن هزینه ها ، رشته های کافی طراحی شده اند تا انعطاف پذیری مناسب را حفظ کنند ، اما نه آنقدر که اختلاف قیمت چشمگیری ایجاد کند. به عبارت دیگر، برای به خطر انداختن عملکرد (یا انطباق با استانداردها) کافی نیست با انتخاب کابل رشته بیش از حد جامد برای محیط ها و برنامه هایی که برای آنها مناسب نیست. کابلهای رشته ای خود را در مناطقی که از نظر محیط زیست کنترل می شوند و به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارند ، نگه می دارند.

قانون جهانی در انتخاب شبکه کابل کشی مناسب این است که ساخت و سازها به دوام و استحکام کابلهای جامد نیاز دارند ، در حالی که برنامه هایی که شامل چندین سیم کشی مجدد و مسیریابی مجدد کابل های شبکه هستند برای کابل های رشته ای مناسب هستند. با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت که نمیتوان گفت سیم افشان بهتر است یا مفتولی، تنها باید با توجه به نیاز و کاربرد محصول مورد نظر را انتخاب و خرید کرد.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی