کنترل کیفیت کابل

امتیاز کاربران : 0 از 5
کنترل کیفیت کابل

کیفیت از مواد اولیه تا محصول نهایی ساخته می شود. کیفیت در هر فرآیند بررسی و کنترل می شود. از آنجا که کیفیت امروزه حرف اصلی در صنعت را میزند و هر مشتری یا مصرف کننده آن را در نهایت طلب خواهد کرد. سیاست کیفیت مورد توجه و فلسفه کار نت کابل بر رضایت مشتری تأکید کامل دارد. در تولیدات برند نت کابل نظارت کامل بر کارها انجام می‌شود. جهت ایجاد کیفیت تولیدات و کنترل کیفیت کابل و سیم تولیدی، پرسنل کاملاً آموزش دیده در قسمت های مختلف چرخه تولید و عرضه همگی در تلاشند تا خدمات بهتری را به مشتری ارائه دهند. یک تولید کننده معتبر سیم و کابلهای برق، همواره محصولات قابل اعتماد را با یک فرآیند کنترل کیفیت جامع تولید و تضمین می کند. تا در نهایت انواع محصولات نظیر سیم افشان، کابل افشان و ... با بهترین کیفیت عرضه نماید.

 فرآیند کنترل کیفیت کابل و تولید کننده

کیفیت و قابلیت اطمینان سیم ها و کابل هایی که کارخانه تولید کننده سیم و کابل، تولید می کند ، اغلب از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. کنترل کیفیت کابل و سیم، به ویژه در مورد کابل ها و سیم هایی که برای کاربردهای نظامی یا پزشکی طراحی شده اند ، جایی که ایمنی و طول عمر محصول عواقب جدی دارد ، بسیار پراهمیت تر است. کار با کارخانجات کابل که فرآیند کنترل کیفیت کابل کامل و جامعی دارند ، می تواند این اطمینان را ایجاد نماید که کابل های تولید شده در فرآیند تولید کاملا ایمن است و به درستی کار می کنند.

صلاحیت کنترل کیفیت کابل و تولید کننده کابل

هنگام انتخاب تولید کننده کابل ، یکی از اولین چیزهایی که باید جستجو کرد این است که چه گواهینامه هایی را در اختیار قرار می دهند. اگرچه هرگواهینامه ای برای هر سازنده مناسب نیست ، اما مهم است که یک تولید کننده شرایط لازم را برای پاسخگویی به نیازهای مقیاس پروژه و بازار مورد نظر را داشته باشد. تا از کنترل کیفیت کابل تولیدی اطمینان حاصل شود. ISO سازمانی است که استانداردهایی را برای مدیریت کیفیت تعیین می کند که متمرکز بر آموزش تولیدکنندگان است که چگونه نتایج مطابق و با کیفیت بالا را به مشتریان خود ارائه دهند. یک تولید کننده دارای گواهینامه ISO دارای یک فرآیند تولید کارآمد است که در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

صلاحیت کنترل کیفیت کابل و تولید کننده کابل

آزمایشگاه های (UL)

در حالی که گواهینامه ISO نشان می دهد یک شرکت فرآیند تولید کارآمد دارد ، گواهینامه UL بر روی ایمنی تمرکز دارد. UL به عنوان یک سازمان مستقل شناخته شده در سطح جهانی ، به دلیل بازرسی ، آزمایش ، تاکید و تأیید اینکه محصولات خاص از استانداردهای ایمنی بین المللی برخوردار هستند ، مشهور است.

تجربه صنعتی: کار با یک تولید کننده کابل که تجربه زیادی در صنعت دارد یا با پروژه هایی مشابه می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند وقتی که می خواهید محصولی با کیفیت و معتبر تولید کنید. از آنجا که آنها درک بهتری از نیازها و انتظارات صنعت دارند ، قادر به اطمینان از کیفیت و ارائه راه حل های ابتکاری برای مسائل مشترکی هستند که نوع پروژه مورد نظر با آن روبرو است.

تست کامل: هیچ فرآیند کنترل کیفیت کابل بدون روشهای جامع آزمایش کامل نمی شود. نترسید که از سازنده کابل در مورد پروتکل های آزمایش سوال کنید. آنها باید مایل باشند و بتوانند در انواع تست هایی که انجام می دهند و همچنین هر تست اضافی که برای پروژه مناسب باشد ، کنترل کیفیت کابل را انجام دهند.

 فرآیند کنترل کیفیت کابل و تولید کننده

بازرسی بصری: اولین و اساسی ترین نوع آزمایش ، بازرسی بصری است. بازرسی بصری می تواند مفید باشد و نباید از آن غافل شد. با این حال ، دامنه آن نسبتاً محدود است و نباید تنها نوع تست انجام شده باشد. نمونه های اولیه: ایجاد نمونه اولیه راهی عالی برای اطمینان از عملکرد محصول نهایی مطابق انتظار است. یک تولید کننده کابل قادر است با استفاده از نمونه اولیه نقایص عمده طراحی را شناسایی کرده و آنها را اصلاح کند قبل از اینکه تولیدات پرهزینه شود. لایف تستینگ ، انواع ساییدگی و پارگی طبیعی را که هنگام استفاده عادی برای یک محصول اتفاق می افتد ، شبیه سازی می کند. یک تولید کننده قادر است یک سری آزمایشات را برای تعیین میزان مقاومت محصول در برابر تنش ، فشار ، دما ، فشار ، ولتاژ ، لرزش و بسیاری از عوامل طراحی کند.

آزمایش شخص ثالث                  

گاهی اوقات موثرترین راه برای کنترل کیفیت کابل و آزمایش صحیح یک محصول ، آوردن شخص ثالث است. یک تست کننده مستقل اغلب می تواند مجموعه جدیدی از دید متفاوت را به روند کنترل کیفیت وارد کند. یک تولید کننده معتبر کابل باید در صورت لزوم از این نوع آزمایش استقبال کند.

کنترل کیفیت کابل برای تولیدکنندگان کابل 

کنترل کیفیت کابل برای تولیدکنندگان کابل 

تولیدکنندگان کابل روزانه هزاران کیلومتر کابل تولید می کنند که هر کدام شامل اجزای بی شماری است که اغلب روی یک خط تولید یا مونتاژ جمع می شوند. قطعات به دلیل پیچیدگی و دقت لازم برای تولید کابلهای پیشرفته ای که امروزه مشاهده می کنیم ، اغلب نیازمند تنظیماتی است که این تنظیمات با دست مونتاژ می شوند. با در نظر گرفتن متغیرهای بسیار ، اطمینان از کنترل کیفیت کابل و تولید یک کابل با کیفیت عالی و بررسی هر بار این تنظیمات تقریباً غیرممکن است. روشهای آزمایش کابل که در حال حاضر توسط سازندگان کابل استفاده می شود. گاهی دچار خطا می شود. در ادامه عناوینی برای جلوگیری از این موارد گفته می شود.

اعتبار سنجی طراحی و کنترل فرآیند آماری 

اعتبار سنجی طراحی و کنترل فرآیند آماری 

در صنعت تولید کابل ، بسیاری از شرکت ها روش های خاص خود را برای آزمایش کابل های خود ایجاد کرده اند که اغلب شامل اعتبار سنجی طراحی و کنترل فرآیند آماری است. در حالی که این روش ها جهت کنترل کیفیت کابل کافی هستند ، اما به طور کلی در رفع سهل انگاری احتمالی که در تولید اتفاق می افتد ، موفق نیستند. اعتبارسنجی طراحی معمولاً توسط تولیدکنندگان کابل برای تأیید همسویی کابلهایی که تولید می کنند با ضوابط سازماندهی استاندارد انجام می شود. سازمانهای متداولی که چنین استانداردهایی را اجباری می کنند. برای دریافت گواهینامه به عنوان یک سازنده سازگار ، هر سازمان استاندارد باید ارزیابی را انجام دهد که شامل بررسی روند تولید و محصول نهایی باشد. به طور خاص ، اعتبار سنجی طراحی شامل بررسی پیاده سازی نظری و انجام آزمایش دسته ای کوچک است. تولیدکنندگان کابل طرح اصلی کابل و فرآیند تولید را به سازمان استاندارد ارائه می دهند. در اینجا ، سازمان استاندارد اتصال دهنده کابل ، نوع سیم ، طول کابل و سایر ویژگی های کابل را بررسی می کند.

تولیدکنندگان کابل همچنین دسته کوچکی از کابل ها را برای بررسی سازمان های استاندارد ارسال می کنند. از آنجا که فقط دسته ای از کابل ها بررسی می شود ، تولیدکنندگان کابل می توانند بهترین و مناسب ترین کابل ها را برای ارزیابی انتخاب کنند ، گاهی اوقات دسته ای از نمونه های اولیه گران قیمت کابل را ارائه می دهند که به طور خاص برای پاسخگویی به نیازها ساخته شده اند. گرچه این فرآیند در تأیید طراحی کلی کابل و گرفتن هرگونه خطای طراحی خوب است ، اما این نکته فراموش می شود که اجرای واقعی فرآیند تولید و طراحی می تواند در طول تولید در مقیاس گسترده تغییر کند. حتی هنوز ، پس از تأیید این کابل ها توسط سازمان استاندارد ، تولیدکنندگان می توانند آرم انطباق را بر روی محصولات خود قرار دهند. تولید کنندگان کابل روش های مقرون به صرفه ای را برای انجام آزمایش کنترل کیفیت کابل خود ایجاد کرده اند. تولیدکنندگان کابل به جای آزمایش جداگانه هر کابل از خط تولید ، که استثنایی هزینه بر است ، کنترل فرآیند آماری را انجام می دهند. کنترل فرآیند آماری روشی است که دسته ای از کابل های تصادفی انتخاب شده را تحلیل می کند و اعتبار آماری همه کابل های تولید شده را تعیین می کند. اگرچه این یک روش قابل قبول در اندازه گیری و کنترل کیفیت در فرآیند تولید است ، اما یک ارزیابی مثبت یا خرابی را برای هر کابل ضبط نمی کند ، به این معنی که کابل های غیر سازگار و غیر ایمن این فرصت را دارند که راه خود را باز کنند.

کنترل کیفیت فردی 

کنترل کیفیت فردی 

در حالی که انجام اعتبار سنجی طراحی یا کنترل فرآیند آماری در تعیین اعتبار کابل ها کافی است ، اما برای اطمینان از ایمنی و اطمینان 100 درصدی کابل های تولید شده و فروخته شده به مصرف کنندگان ، اغلب کافی نیست. بیشتر اوقات ، متغیرهای اجتناب ناپذیر روند تولید را تحت تأثیر قرار می دهند ، بنابراین بسیار ممکن است که یک کابل بد هر از چند گاهی لغزش داشته باشد. این می تواند دریچه ای برای عواقب احتمالی که به طور بالقوه می تواند تبعات جدی برای شرکت ها ایجاد کند ، باز کند. تنها راه برای اطمینان از بازرسی هر کابل ، انجام کنترل کیفیت فردی است. با این حال ، تصور بر این است که آزمایش هر کابل به صورت جداگانه در خط تولید فرایند زمانبر و پرهزینه ای است ، به همین دلیل تولیدکنندگان این روش های جایگزین را برای تأیید کابل های خود در نظر گرفته اند. اکنون ، با کنترل کیفی فردی، دیگر تولیدکنندگان با مانعی روبرو نیستند. اکنون می توان کنترل کسری کیفیت را در کسری از هزینه و زمانی که برای استفاده از راه حل های جایگزین لازم است ، روی همه کابل ها انجام داد. کنترل کیفیت فردی بهترین خط دفاعی است تا اطمینان حاصل شود که هر کابل با حداکثر کیفیت ساخته شده و استفاده از آن برای عموم مردم بی خطر است.  این روش به آزمایش کنندگان این امکان را می دهد تا با آزمایش کابل در هر مرحله از مراحل تولید ، کیفیت را در زمان واقعی انجام دهند تا خرابی ها به حداقل برسد. در صورت بروز هرگونه خرابی ، مجموعه آزمایشات جامع ما محل آسیب در کابل را تشخیص می دهد. در حالی که برخی از شرکت ها انواع مشابه کنترل کیفیت فردی را انجام می دهند ، اما این کنترل ها اغلب در سطح انجام می شود ، به این معنی که آنها بررسی می کنند که آیا کابل طبق هدف کار می کند یا خیر ، اما تحقیقات بیشتری در مورد داده های اساسی انجام نمی شود. آزمایش در سطح اطلاعات مهمی را شامل نمی شود.

کنترل کیفیت برای نهایی کردن قابلیت استفاده