سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود

امتیاز کاربران : 0 از 5
سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود

برای آن که سیم ارت را بشناسید و بدانید سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود، بهتر است ابتدا بدانید، یک سیستم الکتریکی اتصال به زمین خانگی چگونه است. بهترین کاری که می توانید برای ایجاد یک سیستم الکتریکی ایمن انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید کل سیستم به زمین متصل است یعنی به مدار زمین از نظر الکتریکی پیوسته است. اتصال سیستم الکتریکی یک راه ساده و هوشمندانه برای ایمن سازی بیشتر سیستم و همچنین محافظت در برابر احتمال واقعی نیاز به مقابله با نوسانات منبع تغذیه است. در نتیجه شما یکی از مهترین پاسخ ها به سوال سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود را دریافت کرده اید. اگر می خواهید از همه دارایی های مهم خود ، چه در خانه و چه در اداره محافظت کنید ، و همچنین مراقب سلامتی و ایمنی همه اطرافیان خود باشید ، ببینید آیا سیستم الکتریکی شما ارت است و اگر اینگونه نیست ، دریافت کنید و انجام دهید.

سیستم ارت یا اتصال به زمین چگونه کار می کند؟

سیستم ارت یا اتصال به زمین چگونه کار می کند

واضح است که کار برق با زمین یک حرکت هوشمندانه است ، اما سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود و چگونه کار می کند؟ اساساً اتصال زمین اتصال فیزیکی بین زمین و اجزای الکتریکی خانه شما را فراهم می کند. از آنجا که برق همیشه به دنبال کوتاهترین مسیر بازگشت به زمین است ، اگر مشکلی در شکستن یا قطع سیم خنثی وجود داشته باشد ، سیم اتصال زمین مسیر مستقیم به زمین را فراهم می کند. با اتصال به سیستم الکتریکی خود ، آن را به جایی غیر از سیستم خود می دهید،  احتمالاً جان شما را نجات می دهد.

سیم اتصال به زمین چه کاری انجام می دهد؟

سیم اتصال به زمین چه کاری انجام می دهد

همانطور که از نام آن پیداست ، سیم ارت یک سیم الکتریکی است که در زیر خانه شما به زمین گسترش می یابد. الزامات مربوط به کد برق که استاندارد سیم کشی زمین را ایجاد می کند ، در دهه 1960 به تدریج وارد می شود ، بنابراین بیشتر خانه های مدرن در سراسر کشور دارای خروجی و صفحه های الکتریکی هستند. هدف از سیم ارت این است که بارهای اضافی الکتریکی را به مکانی امن برای رفتن اختصاص دهد. جرم جامد زمین زیر پای ما دارای بار الکتریکی منفی است ، به این معنی که بارهای الکتریکی مثبت به طور طبیعی به آن جذب می شوند. یک سیم ارت به آن بارهای مثبت کمک می کند تا از راه ایمن ، مستقیم و کنترل شده به زمین برسند ، جایی که می توانند بدون خطر برق گرفتگی یا آتش سوزی تخلیه شوند، این دقیقا پاسخ این است که سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود.

جاذب ضربه Shock Absorber

بارهای اضافی الکتریکی در هر خانه ای معمول است. به همین دلیل آن است که ما از وسایل الکترونیکی خود با محافظ های برق محافظت می کنیم ، به این معنی که در آنها موجی از جمله صاعقه و سوء عملکرد ترانس وجود دارد. اما همچنین تمایل دارند چندین بار در روز ، هر زمان که وسایل بزرگ راه اندازی می شوند ، روی دهند. اگر تا به حال متوجه شده اید که هنگام روشن شدن کولر گازی شما چراغ هایتان به صورت مختصر سوسو می زنند ، این به دلیل افزایش ناچیز برق اضافی است. در یک سیستم الکتریکی که به درستی دارای سیم ارت باشد، برق اضافی مستقیماً به داخل زمین می رود. اما اگر خانه شما دارای پریزهای برق است که مجهز به ارت نیستند ، این افزایش می تواند از راه های خطرناک انجام شود. خطرناک ترین راه این است که برق از طریق بدن انسان راهی به زمین پیدا کند. این ممکن است اتفاق بیفتد اگر در لحظه اشتباه یک شاخه یا پریز برق غیرمجاز را لمس کنید، برق می تواند بین بخشی از بدن که به خروجی و پای شما روی زمین لمس می کند ، حرکت کند و باعث سوختگی ، آسیب عصبی و حتی مرگ شود ، در صورت افزایش سرعت به اندازه کافی قدرتمند خطر مرگ کاملا جدی خواهد بود. شاید با این توصیف شما کاملا درک کرده باشید که سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود. اگر موج برق راهی را از طریق عناصر ساختاری در خانه شما پیدا کند ، می تواند آتش سوزی ایجاد کند. و همیشه این احتمال وجود دارد که برق مستقیماً به داخل لوازم خانگی و الکترونیکی که به پریزهای غیرقابل اتصال متصل هستند ، سرازیر شود که می تواند به آنها آسیب برساند.

خودت ببین   See For Yourself

راهی آسان برای بررسی محل های فروش شما وجود دارد تا ببینید آیا آنها دارای ارت هستند یا خیر. خروجی های دارای ارت دارای سه شیار هستند ، در حالی که خروجی های غیر ارت فقط دو جایگاه دارند. شکاف گرد و شکل ،D شکلی است که به سیم ارت متصل است. اگر خانه جدیدتری دارید ، احتمال این که شما یک سیستم زمینی مناسب داشته باشید بسیار زیاد است. در خانه هایی که در اوایل دهه 1960 یا زودتر ساخته شده اند ، بسته به، به روزرسانی های الکتریکی که طی سالها انجام شده است ، می توان ترکیبی از خروجی های زمین گیر و بدون زمین را ایجاد کرد. هرگونه کار الکتریکی DIY یا غیراستاندارد در طول سال ها نیز می تواند به معنی ضعف هایی در شبکه سیم ارت شما باشد. بهترین راه برای دانستن مطمئن این است که یک معاینه ایمنی الکتریکی را با Mister Sparky محلی خود انجام دهید. برق کاران خبره می توانند به شما در به روزرسانی هرگونه خروجی بدون ارت کمک کنند.

سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود و چگونه نصب می شود؟

سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود

در اکثر خانه ها ، سیستم سیم کشی به طور دائمی با یک میله فلزی که به زمین رانده می شود یا یک لوله فلزی که از یک سیستم آبرسانی زیرزمینی به داخل خانه کشیده شده است ، ارت می گیرد. یک هادی مسی لوله یا میله را به مجموعه ای از ترمینال ها برای اتصال زمین در صفحه سرویس متصل می کند. برای سیستم های سیم کشی که از کابل برق پوشانده شده از فلز استفاده می کنند ، این فلز معمولاً به عنوان هادی زمین بین پریزهای دیواری و صفحه خدمات عمل می کند. سیستم های الکتریکی خانگی طبق قانون ملی برق ملزم به داشتن سیستم ارت از طریق میله زمین به زمین متصل هستند. این میله ها هشت فوت طول دارند و به داخل زمین رانده می شوند. آنها معمولاً از فولاد مس اندود هستند و در قسمت بالا رابطی به نام بلوط قرار دارد تا سیم زمین را به میله نگه دارد. سرویس های دیگری مانند: تلفن و تلویزیون کابلی قرار است خدمات خود را در نقطه ای که وارد خانه می شود قرار دهند. همچنین باید سیم ارت را به سرویس آب سرد منتقل شود.

تمام سیستم های الکتریکی خانگی باید مطابق با استانداردهای کد اتصال، اتصال داشته باشند. این شامل دو کار است: اول ، لوله های فلزی آب و گاز باید از طریق برق متصل شوند تا یک مسیر پیوسته با مقاومت کم به صفحه اصلی برق ایجاد شود. دوم ، تابلوی برق اصلی باید روی یک الکترود زمین مانند میله زمین یا میله هایی که در نزدیکی پایه و اساس خانه شما به زمین رانده می شود ، ارت باشد. اگرچه سیستم لوله کشی از طریق صفحه اصلی خدمات الکتریکی شما به زمین متصل می شود ، اما هنگام اتصال به زمین ، اتصال پانل و اتصال لوله کشی ارتباطی با یکدیگر ندارند. سیم اتصال به زمین که از تابلوی برق شما به سمت الکترود زمینی می رود ، به تساوی افزایش ولتاژ کمک می کند که اغلب به دلیل صاعقه و دلایل دیگر رخ می دهد.

اهمیت سیم اتصال به زمین چیست

اهمیت سیم اتصال به زمین چیست

سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود و اهمیت آن چیست؟ این اتصال به برق مستقیم کمک می کند، اگر سیستم الکتریکی خود را مجهز به سیم ارت کنید ، به این معنی خواهید بود که مستقیماً برق را به هر کجا که نیاز داشته باشید هدایت می کنید و به جریان های الکتریکی اجازه می دهید با خیال راحت و موثر در سراسر سیستم الکتریکی شما حرکت کنند. سطح ولتاژ را تثبیت می کند، سیستم الكترونیكی زمینی توزیع مقدار مناسب برق در همه نقاط مناسب را آسان تر می كند ، كه می تواند نقش مهمی در كمك به اطمینان از پربار شدن و دمیدن مدارها داشته باشد. از آسیب ، جراحت و مرگ جلوگیری می کند، بدون وجود یک سیستم الکتریکی مناسب به زمین ، شما در معرض خطر سوختن و برطرف شدن هرگونه وسایلی هستید که به سیستم خود متصل شده اید. در بدترین حالت ، بیش از حد نیرو حتی می تواند باعث آتش سوزی شود.

چگونه می توان تشخیص داد جریان شما اتصال به زمین دارد یا خیر

چگونه می توان تشخیص داد جریان شما اتصال به زمین دارد یا خیر

معمولاً با بررسی پریزهای برق می توانید متوجه شوید که آیا سیستم الکتریکی شما دارای ارت یا اتصال به زمین است یا خیر. اگر آنها شاخه های سه شاخه را قبول کنند، سیستم شما باید دارای سه سیم باشد که یکی از آنها سیم اتصال به زمین است. با این حال ، مهم است که برای تأیید اینکه ارت ثابت است ، با کارشناس برق مجاز تماس بگیرید. یک فرد متخصص یا کارمند شخصی ممکن است بدون اطمینان از اینکه دستگاه سیم کشی شما از سیم کشی شما جلوگیری می کند ، این درگاه ها را نصب کرده است. تنها راه مطمئن شدن از این موضوع این است که یک برقکار مجاز مجبور است سیستم الکتریکی خود را با تست کننده آنالیزور ظروف بررسی کند.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی