کاربرد مس در کابل

امتیاز کاربران : 0 از 5
کاربرد مس در کابل

مس در رده فلزات واسطه قرار دارد و در رتبه بیست و هشتم جدول تناوبی قرار دارد. رنگ آن قهوه‌ای مایل به قرمز است اما نمک‌های آن اغلب رنگ فیروزه‌ای می‌دهند. بسیار انعطاف پذیر است به این معنی که می‌توان آن را به سیم کشیده و کشید. مس رسانایی حرارتی و الکتریکی بالایی دارد. به طور گسترده‌ای در بسیاری از موارد مانند ظروف، ماشین آلات، سقف، لوله‌کشی، وسایل الکتریکی، سیم و کابل برق و غیره استفاده می‌شود. کاربردهای مختلفی از سیم مسی وجود دارد که آن را به یک فلز ضروری تبدیل می‌کند. کاربرد مس در کابل یکی از کاربردهای فراوان این فلز ارزشمند است. سیم مسی بعد از نقره بهترین رسانایی الکتریکی را دارد. از آنجایی که نقره را نمی‌توان در موارد مختلف تهیه کرد، این مس است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل استحکام شکل پذیری بالای مس، می‌توان آن را به یک سیم محکم تبدیل کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان میله مسی با ضخامت 4 اینچ را می‌توان گرم کرد و در سیمی به طول 20 میلیون برابر اندازه میله مسی که نازکتر از تار موی انسان است، کشید. از این رو می‌توان گفت که مس یکی از بهترین فلزاتی است که به صورت مفتولی استفاده می‌شود. اهداف زیادی برای سیم و کابل مسی وجود دارد و همه این اهداف مختلف می‌تواند به یک نوع سیم عایق منحصر به فرد نیاز داشته باشد. این موضوع سبب می‌شود تا کاربرد مس در کابل بااهمیت باشد. 

مس از زمان تولد تلگراف در دهه 1820، رسانای اصلی الکتریسیته در بسیاری از سیم‌کشی‌ها بوده است. به دلیل فراوانی کاربرد مس در کابل، انواع سیم‌کشی‌های مختلفی برای هر کاربری در طول سال‌ها ساخته شده‌اند، که مطمئنا بسیاری از آنها را بیشتر از آنچه به یاد دارید استفاده کرده‌اید. به عنوان مثال، تفاوت نسبتا زیادی بین سیم‌های مورد استفاده برای خودروها، مخابرات و لوازم خانگی وجود دارد. انواع زیادی وجود دارد که اهداف مختلفی را انجام می‌دهند. هر کابل یا سیم مسی می‌تواند کاربرد خاص خود را دارا باشد.

کاربردهای عمومی مس

کاربرد مس در کابل و سپس کابل‌ها، برای ساختمان‌ها و خانه‌ها استفاده می‌شود، تقریباً چیزی وجود ندارد که مس نتواند هدایت کند. در واقع، مس در خانه‌ها و مشاغل به قدری رایج است که ساختمان‌ها را می‌توان به سادگی برچسب تماما مس گذاشت تا نشان دهد که هر سیمی که از میان سازه‌ها عبور می‌کند از مس تشکیل شده است. از قطع کننده مدار گرفته تا وسایل سنگین‌تر، مس ماده اصلی مورد استفاده تقریباً در هر قسمت از خانه است. انسان چقدر زیاد به این چیزها متکی است. وقتی صحبت از اینترنت شد، کاربرد مس در کابل باز هم خودنمایی کرد. سیم مسی را می‌توان در مین فریم‌های سیستم‌های کامپیوتری نیز یافت. به دلیل تطبیق پذیری، قابلیت جامد، رشته یا حتی بافته شدن آن، تقریباً برای هر کاربرد قابل تصوری مفید است. هر کاربری می‌تواند از یک نوع سیم تولید شده منحصر به فرد بهره مند شود. که رسانای آن از جنس مس است.

کاربردهای عمومی مس

آیا به پشت تلویزیون خود نگاهی انداخته‌اید؟ ممکن است به نظر برسد که کابل کواکسیال متصل شده در پشت آن، ظاهراً شبیه مس نیست، اما اگر به مرکز انتهای اتصال نگاه کنید، می‌توانید سیم مسی را ببینید که بیرون زده است. کاربرد مس در کابل، حتی کابل پشت تلوزیون شما، این فلز ارزشمند در کنار ما است. مس همچنین در بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر مانند تلفن و کامپیوتر استفاده می‌شود. سیم‌کشی ساختاریافته استفاده از سیم‌کشی مسی مدرن برای اتصال کامپیوترها به یکدیگر است تا بتوانند اتصالی با سرعت بالا داشته باشند. سیم‌کشی ساختاری برای اتصال کامپیوترها به دستگاه‌های دیگر مانند چاپگرها و دستگاه‌های فکس نیز استفاده می‌شود. کابل‌های اترنت از آن استفاده می‌کنند و به شما می‌گوییم که کاربرد مس در کابل و استفاده کابل‌های مسی در مزل شما فروان است، که اکثر لوازم شما در هر نقطه از خانه، از ماشین لباسشویی گرفته تا مایکروویو، از آن استفاده می‌کنند.

کابرد مس در کابل در عصر دیجیتال

کابرد مس در کابل در عصر دیجیتال

در تمام دنیای اطرافمان برای بسیاری از موارد کابل‌ها و سیم‌ها وجود دارند، از آنجایی که ما چنین وابستگی به آن ایجاد کرده‌ایم، احتمالاً سیم و کابل مسی تا مدت‌‍‌ها رد اطراف همه خواهند بود. همچنین کاربردهای آن به قدری گسترده است که جهان باید تقریباً تمام سیستم‌های الکتریکی را مجدداً راه اندازی کند تا مس به طور ایمن از این حضور پررنگ، حذف شود. انواع مختلفی برای مصارف فردی ایجاد شده است، از سیم بافته تا سیم مسی جامد و لخت، آن را تا حدی یکپارچه کرده است که ما نمی‌توانیم خود را از کاربرد مس در کابل و حضور کابل رها کنیم. قدرت آن نشان می‌دهد که چرا برای مدت طولانی وجود داشته است و چرا اتومبیل‌ها از آن به دلیل توانایی آن در مقاومت در برابر دماهای شدیدتر، آتش سوزی و سایر عناصر استفاده می‌کنند. در عین حال، این یکی از ارزان‌ترین و فراوان‌ترین موادی است که می‌توان با آن مواجه شد و آن را به عنوان یک سرمایه‌گذاری بسیار بهتر از سایر مواد پرهزینه‌تر و در عین حال کمتر مفید تبدیل می‌کند. برای برخی از پروژه های سیم‌ و کابل‌کشی بزرگتر که در خانه روی آنها کار می‌شود، می‌توان کابل‌های سیم مسی را به صورت عمده، در قرقره‌ها خریداری کرد و مطمئناً گزینه قیمت مناسب‌تری خواهد بود و مفید بودن آن را برای هر چیزی که به رسانایی زیادی نیاز دارد عالی می‌کند. کاربرد مس در کابل، کابل‌ها را در بهترین حالت رسانایی و قیمت قرار داده است.

مس بهترین انتخاب برای کاربرد در کابل

مس بهترین انتخاب برای کاربرد در کابل

در جهت توضیحات کاربرد مس در کابل باید بدانید که برای نزدیک به 200 سال، مس ماده انتخابی برای اتصالات الکتریکی بوده است. از زمان اختراع آهنربای الکتریکی و تلگراف در اوایل دهه 1800، به ویژه با اختراع تلفن در سال 1876، گسترش بیشتری پیدا کرد. امروزه از کانکتورهای الکتریکی مسی همچنان در مخابرات، تولید، توزیع و انتقال برق استفاده می‌شود. برای اینکه جریان الکتریکی از فلزات عبور کند، منبع انرژی باید در برابر مقاومت، مقاومت کند. هرچه سطح مقاومت کمتر باشد، رسانایی الکتریکی یک فلز بیشتر است و از آنجایی که سیم مسی دارای سطح مقاومت پایینی است، یک رسانای الکتریکی فوق‌العاده است. مس نیز یک ماده فوق العاده انعطاف پذیر است. از سوی دیگر، مس دارای سطح ایده آل ضخامت برای رسیدگی به سطوح برق خانگی است، در حالی که هنوز قابل مانور است. در نهایت، مس نسبت به سایر فلزات اکسیداتیو کمتری دارد. تمام ویژگی‌های ذکر شده سبب افزایش کاربرد مس در کابل شده‌است. در حال حاضر نیز مس جزو مواد اولیه تولید سیم و کابل است.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی