انواع سیم نایلون

امتیاز کاربران : 0 از 5
انواع سیم نایلون

تولیدات سیم و کابل انواع فراوانی دارد، سیم نایلون نیز یکی از آن‌هاست، این سیم کاربردهای زیادی دارد، از پرفروش‌های تولیدات سیم برق است، انواع سیم نایلون نیز تولید و عرضه می‌شود. نام دیگر آن سیم بند تخت است، سیم بند تخت در گروه سیم‌های برق قرار دارد و در سیم‌کشی ساختمان‌ها مصارف بسیاری نیز دارد. انواع سیم نایلون کاربرد خود را در تمامی قسمت‌ها دارا می‌باشند. وظیفه سیم بندتخت همانند تمامی سیم‌های برق عبور و حمل جریان الکتریکی است. محصولات مرتبط با برق بسیار حساس هستند. دقت در تولید آن‌ها کاملا ضروری است. در صورت نیاز به استفاده از محصولات برقی، همواره دقت به کیفیت را در اولین اولویت خرید قرار دهید. در صورتی که قصد خرید انواع سیم نایلون را دارید، نت کابل، انواع ان را با بهترین کیفیت و قیمتی منصفانه به فروش می‌رساند.

ساختار سیم بند تخت یا سیم نایلون

ساختار سیم بند تخت نیز مشابه هرسیم برق ویژگی خاص خود را دارد. انواع سیم نایلون در ساختما‌ن‌ها کاربرد دارد، استفاده‌های مختلفی برای این سیم وجود دارد و در نتیجه مشتریان خود را نیز دارد. در مورد ویژگی‌های ظاهری سیم بند تخت، این سیم به صورت دو سیم بهم چسبیده و در کنار هم است، یعنی دو سیم موازی در کنار هم قرار گرفته و روکش شده‌اند. روکش این سیم سفید رنگ است. روکش سفید نایلونی بر روی سیم، دو سیم را در کنار هم قرار داده بدون اینکه بین فاز و نول اتصال ایجاد شود، در واقع وظیفه روکش ایجاد عایقی میان هردو سیم است. روکش سیم نایلون پلاستیکی و کاملا نرم و انعطاف پذیر است. انعطاف پذیری بالای سیم نایلون به علت افشان بودن مس و روکش نرم آن، امکان استفاده از این سیم را در بسیاری از مکانها امکانپذیر و محبوب کرده است. ساختار سیم نایلون، شامل عایق، حفاظ، روکش، پوشش میانی و در نهایت روکش پایانی است، کار با سیم نایلون بسیار ساده است، تنها با رعایت چند نکته کوچک به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. رسانای مصرف شده در آن از جنس فلز مس با خلوص بالاست. وجود مس با کیفیت در ساختار سیم نایلون سبب انتقال بهتر جریان الکتریکی می‌شود. این سیم علاوه بر کاربرد در ساختمان‌های مسکونی، ممکن است در برخی صنایع نیز مورد استفاده باشند. برای شناخت و آشنایی بیشتر محصولات، می‌توانید از نت کابل بپرسید.

کاربرد انواع سیم نایلون

کاربرد انواع سیم نایلون

در حالت کلی و با توجه به شرایط معمول بازار، انواع سیم نایلون در کارکردهای بسیار معمول و روزمره به کار گرفته می‌شود. اگر بپرسید مهمترین کاربرد انواع سیم نایلون چیست، باید گفت مهمترین کاربردش در وسایل برقی خانگی است، که جهت تغذیه آن‌ها از سیم نایلون استفاده می‌شود. بارزترین ویژگی سیم نایلون، انعطاف پذیری آن است، وقتی در محیطی نیاز به خمش زیاد سیم باشد یا فضا کم باشد، این انعطاف بسیار به کار خواهد آمد. هنگامی که در محیطی رطوبت و تنش مکانیکی وجود نداشته باشد، انواع سیم نایلون کاربرد دارند. سیم بندتخت در دمای بالا دچار مشکل می‌شود، امکان دارد هنگامی که دما از 40 درجه بالاتر باشد، روکش پلاستیکی آن ذوب شود. در حالت کلی کاربرد این سیم برای وسایل برقی قابل حمل، در برخی سیم‌کشی‌های خانگی است، البته انواع آن در سیم‌های سیار نیز استفاده می‌شوند. در داخل لوسترها نیز میتوانید سیم بند تخت را ببینید.

جنس و انواع سیم نایلون

جنس و انواع سیم نایلون

قبلا گفته شد که هادی این سیم فلز مس است و روکش آن پلاستیک سفید رنگ است. مس قدرت بالایی برای عبور و هدایت جریان الکتریکی دارد. روکش پلاستیکی این سیم نیز پی‌وی‌سی است. مقاومت روکش در برابر حرارت و فشارهای مستقیم نسبتا بالا و قابل قبول است. عایق سیم نایلون سبب محافظت از آن در برابر خراش و پوسیدگی است. جنس پلاستیکی عایق در برابر حرارت‌های بالا آسیب‌پذیر است و باید توجه داشته باشید که در مکان‌های صنعتی با دمای بالا مصرف نشود. همواره قبل از استفاده از سیم نایلون باید از توانایی آن برای عبور جریان و مقاومت الکتریکی در جهت تحمل بار اطمینان داشته باشید. روکش سیم نباید هیچ آسیبی داشته باشد، تمام سطح آن باید کاملا صاف و بدون زدگی باشد. وجود مواد شیمیایی یا شوینده‌ها در نزدیکی سیم نایلون، خوردگی ایجاد می‌کند. هنگام نصب به تمامی موارد دقت نمایید. تفاوت انواع سیم نایلون در اندازه و ضخامت آن است. این محصول سایزهای مختلفی دارد و براساس آن کاربرد گوناگونی نیز دارد. سایزهایی که تولید و عرضه می‌شوند عبارتست از، سایز 2 در 0.35، سایز 2 در 0.5، سایز 2 در 0.75، سایز 2 در 1، سایز 2 در 1.5، سایز 2 در 2.5. توجه کنید که براساس مکان استفاده باید ضخامت و سایز سیم بندتخت را انتخاب کنید. بهترین سطح مقطع برای هرکاری قابل تشخیص است، کافی است از یک برقکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

خرید انواع سیم نایلون

خرید انواع سیم نایلون

سیم نایلون با نام بندتخت نیز در بازار شناخته می‌شود، عنوان دیگر سیم سفید دولا است که نام دیگر همین محصول است، استفاده این سیم در ساختمان‌ها و سیم‌کشی‌های خانگی است. برای برق‌رسانی به وسایل برقی کوچک و لوسترها نیز از این سیم استفاده می‌شود. دو سیم بهم چسبیده و عایق شده اند، یکی نقش فاز و دیگری نول است. سیم بندتخت معمولا نازک است و برای انتقال جریان‌های با مصرف کم استفاده می‌شود. جنس رسانای آن مسی و عایقش پی‌وی‎سی است. خرید انواع سیم نایلون کار زیاد سختی نیست، ولی اگر نیاز به دریافت راهنمایی دارید با نت کابل تماس بگیرید، همچنین نت کابل تولیدات باکیفیتی نیز برای عرضه دارد.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی