کابل ژله فیلد چیست

امتیاز کاربران : 0 از 5
کابل ژله فیلد چیست

کابل ژله فیلد چیست، این کابل را می‌توان به عنوان تعدادی رسانای فلزی عایق بندی شده تعریف کرد که به صورت فشرده با ارائه حفاظت مکانیکی و عایق الکتریکی جمع شده‌اند.کابلی که هسته آن به طور کامل با ژله نفتی، یک ترکیب مقاوم در برابر آب پر شده است، کابل ژله فیلد نامیده می‌شود. محل کاربرد کابل ژله فیلد چیست، این کابل را می‌توان به عنوان کابل زیرزمینی (که در زیر زمین گذاشته می شود)، کابل زیردریایی (در زیر آب)، کابل هوایی و کابل داخلی (که در امتداد دیوارهای ساختمان گذاشته می‌شود) طبقه بندی کرد. کابل ژله‌ای یک کابل مخابراتی است که پلی اتیلن به عنوان رساناهای عایق دارد و فضاهای بین هادی‌ها به طور کامل با ژله نفتی پر شده است. پترولیوم ژله از ورود رطوبت و آب به داخل هسته در صورت آسیب دیدن کابل جلوگیری می کند. کابل در تمام طول خود دایره‌ای است و عاری از هرگونه نقص فیزیکی است. بسته بندی کابل ژله فیلد چیست، این کابل بر روی درام‌های چوبی محکم پیچ می‌شود. طول کابل در هر درام 500 متر + 10٪ است مگر اینکه طول های بلندتر توسط خریدار برای کاربرد خاص مشخص شده باشد. قطر یوغ درام‌ها کمتر از 20 برابر قطر کلی کابل نباشد. هر دو سر کابل در داخل درام نگه داشته می‌شود تا به انتهای کابل دسترسی داشته باشید.

موارد استفاده کابل ژله فیلد چیست

موارد استفاده کابل ژله فیلد چیست، اولین فکری که با شنیدن کابل ژله فیلد چیست به ذهنمان می رسد این است که کابل یا سیم پر شده با ژله است. در واقع، یک کابل ژله فیلد پر شده با یک ترکیب مقاوم در برابر آب، به نام ژله نفتی، پر می شود. کابل ژله فیلد در اصل یک کابل زیرزمینی با عایق پلی اتیلن روی هادی‌ها است. فضاهای بین این هادی‌ها به طور کامل با ژل نفتی پر شده است. ژله نفتی پر شده بین فضای داخلی کابل از ورود رطوبت به داخل غلاف یا داخل کابل جلوگیری می‌کند. به طور معمول، کابل‌های ژله فیلد صاف، عاری از هرگونه نقص فیزیکی و دایره‌ای در طول هستند. معمولاً از کابل‌های ژله فیلد برای مقاصد مخابراتی و تبادلی استفاده می‌شود. به همین دلیل است که به کابل‌های تلفن ژله‌ای نیز معروف هستند. از کابل‌های ژله فیلد می‌توان برای شمارنده‌های محور و مدارهای بسته نیز استفاده کرد.

مزایای استفاده از کابل های ژله ای

مزایای استفاده از کابل های ژله ای

مزایای کابل‌های ژله فیلد چیست، بادوام و سخت پوشیده هستند. پترولیوم ژله پر شده در داخل کابل‌ها از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری می‌کند و در نتیجه کابل را از آسیب محافظت می‌کند. کابل‌های ژله فیلد را می‌توان به راحتی در معرض آب و هوای مرطوب قرار داد. اینکه دقیقا در ساختار کابل ژله فیلد چیست، باید گفت، مواد داخلی مانند پودر هستند که در برخورد با آب به صورت ژله‌ای در می‌آیند و از نفوذ آب جلوگیری می‌کنند. اندازه‌های مختلف در کابل‌های ژله فیلد موجود است که آنها را انتخابی مناسب برای مقاصد مختلف مخابراتی می‌کند. کابل‌های ژله فیلد پر شده به عنوان کابل‌های زیرزمینی مستعد تخریب موجودات زنده و بلایای طبیعی نیستند. کابل‌های پر شده ژله‌ای بدون تاثیر بر کیفیت خدمات عمر طولانی دارند.

کابل مخابراتی و کابل ژله فیلد

کابل مخابراتی و کابل ژله فیلد

کابل ژله فیلد چیست، شرکت‌های کمی این کابل را تولید می‌کنند. کابل های مخابراتی با کیفیت بالا ارائه می‌شوند که با استفاده از هادی های مسی عایق شده با کیفیت تولید می‌شوند. طیف وسیعی از کابل‌های تولید شده به دلیل ارتباط بدون نویز، نصب آسان، نگهداری کمتر، تحمل بالا و هزینه کم شناخته شده‌اند. علاوه بر این، در اندازه‌ها و ابعاد مختلف ارائه و تولید می‌شوند و حتی در هوای سرد یا گرم بسیار ایده آل هستند. کابل‌ ژله فیلد چیست، این کابل به دلیل تحمل بالای آن معمولاً در مناطق برق‌دار مانند مناطق تپه‌ای یا روستایی استفاده می‌شوند. برای رفع نیازهای مختلف مشتریان، این کابل ها به صورت سفارشی نیز تولید می‌شوند. مواد میانی کابل پودری است و با برخورد آب یا رطوبت حالت ژله‌ای به خود میگیرد و در نتیجه آّ به داخل آن نفوذ نمی‌کند، برخی از این موارد به صورت نوار ژله فیلد هستند.

مقایسه ساختارهای کابل ژله فیلد و کابل فیبر نوری 

مقایسه ساختارهای کابل ژله فیلد و کابل فیبر نوری 

کابل‌های فیبر نوری مزایای آشکاری نسبت به کابل‌های مسی دارند، دلیل واضحی است که چرا اپراتورهای مخابراتی کابل‌های فیبر نوری را برای ساخت شبکه‌های مخابراتی خود ترجیح می‌دهند و به آن تغییر می‌دهند. تفاوت فیبر نوری با کابل ژله فیلد چیست، هادی مورد استفاده در کابل ژله فیلد برای شبکه‌های مخابراتی یک سیم گرد از مس با رسانایی بالا آنیل شده است، در کابل فیبر نوری، هادی یا رسانه معادل فیبر نوری است که یک میله شیشه‌ای سیلیکا خالص شده نازک و منعطف است. عایق در کابل ژله فیلد چیست، در این کابل هر هادی با عایق پلی اتیلن جامد با چگالی متوسط، بالا یا عایق پلی اتیلن فوم اسکین عایق بندی شده است. هادی به طور یکنواخت در رنگ های مختلف با تحمل های بسیار محکم عایق بندی شده است تا به کابل کمک کند تا الزامات الکتریکی و انتقال مشخصات را برآورده کند. در کابل فیبر نوری، معادل آن، پوشش ثانویه است که یا یک پوشش بافر محکم یا پوشش بافر شل است. بافر سفت را می‌توان به صورت کاملا محکم یا نیمه محکم انجام داد. ساختار در کابل ژله فیلد چیست، هادی‌های مسی عایق‌شده مجزا با یک لایه یکنواخت به هم پیچیده می‌شوند تا یک جفت را تشکیل دهند. طول لایی هر جفت با جفت مجاور متفاوت است تا کابل بتواند عدم تعادل خازنی و نیازهای متقاطع مشخصات مشخصات را برآورده کند. جفت ها دارای ترکیب رنگ خاصی برای شناسایی آسان هستند. هیچ فرآیند معادل خاصی در کابل‌کشی فیبر نوری وجود ندارد زیرا فیبرها نیازی به تشکیل جفت ندارند. می‌توان از یک فیبر برای ارسال و دریافت سیگنال های نوری استفاده کرد. همچنین کابل‌های تلفن ژله فیلد، جفت‌های پیچ خورده در یک واحد 10، 20، 25 یا بیشتر به هم متصل می‌شوند و به‌صورت مارپیچی با یک چسب رنگ شناسایی پیچیده می‌شوند. فرآیند معادل در کابل‌کشی فیبر نوری، رشته (یا SZ یا مارپیچ) لوله‌های شل و یا بافرهای محکم است. لوله‌های شل رنگ‌های مختلف در اطراف یک عضو استحکام مرکزی قرار می‌گیرند، که سپس با نخ‌های چسبنده پیچیده می‌شوند تا آنها را محکم نگه دارند.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی