زوج یاب تلفن

امتیاز کاربران : 0 از 5
زوج یاب تلفن

دستگاه‌های ردیابی کابل تلفن یا زوج یاب تلفن می‌توانند به یافتن پیوند گمشده کمک کنند. اگرچه همانطور که انواع مختلف کابل با تفاوت در قیمت کابل تلفن وجود دارد، انواع مختلفی از دستگاه‌های ردیابی کابل تلفن نیز در دسترس هستند، به‌روزرسانی محصولات بر روی دستگاه‌های اصلی مورد استفاده برای قرار دادن کابل‌های مسی در داخل ساختمان تمرکز دارد. نصاب‌ها معمولاً از دستگاه‌های ردیابی کابل مسی برای تأیید، برچسب‌گذاری و آزمایش نصب جدید یا ردیابی کابل‌کشی موجود در طول پروژه‌های نوسازی یا تعمیر و نگهداری استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، هنگامی که در یک نصب هستید که در آن شخصی یک بسته سیم بدون برچسب باقی گذاشته است، استفاده از زوج یاب تلفن برای یافتن کابل مورد نظر نیاز است.

در صنعت ارتباطات از راه دور، تولیدکنندگان و کاربران نهایی از نام‌های متفاوت و گاهی گیج‌کننده برای محصولات استفاده می‌کنند. اصطلاح دستگاه زوج یاب تلفن را برای توصیف دستگاهی که با آن می‌توانید هر زوج را تشخیص دهید مناسب است. برخی از محصولات که به عنوان مکان یاب کابل شناخته می‌شوند، توسط لوله‌کش‌ها، برق‌کاران و نصاب‌های ارتباطات داده برای یافتن مجرا و لوله و همچنین کابل استفاده می‌شوند. زوج یاب تلفن در بسیاری موارد مورد نیاز و کاربرد است.

ساختار دستگاه زوج یاب تلفن

دستگاه اصلی ردیابی کابل از دو بخش تشکیل شده است: مولد صدا و پروب. مولد صدا (فرستنده) سیگنالی را به کابل می‌فرستد و پروب (گیرنده) سیگنال را در انتهای دیگر کابل دریافت و تقویت می‌کند. زوج یاب تلفن انواع مختلفی دارد، زوج یاب تلفن زیرزمینی برای پروژه‌های خارج از کارخانه از فناوری‌های متفاوتی استفاده می‌کنند، اما تکنیک مشابه‌ای برای کارکرد و استفاده دارند. با مدل‌های خاصی از زوج یاب می‌توانید کابل‌های برق باز، اعم از فاز یا نول (بدون جریان)، با ولتاژ تا 300 ولت را پیدا کنید. ردیاب کابل می‌تواند کابل‌ها، مدارها، اتصال کوتاه و نقاط ارت را پیدا کند. برای انجام این عملکردها با زوج یاب، نیازی به جدا کردن دستگاه‌های حساس الکتریکی یا قطع برق از کابلی که در حال آزمایش است، نیست. همچنین می تواند فلزات آهنی و غیر آهنی، چوب و پلاستیک را با دقت بالایی پیدا کند. ردیاب کابل یک راه مطمئن برای آزمایش پریزهای دیواری در زمانی که از کابل‌های داخل و خروجی آنها مطمئن نیستید ارائه می‌دهد. کار کردن با زوج یاب تلفن همچنین بسیار مفید است زیرا امکان بررسی سریع و ایمن را در مواقعی که نیاز به ایجاد سوراخ در دیوارها، سقف ها و کف است را فراهم می‌کند تا کارگر خود را دچار برق گرفتگی نکند.

انتقال سیگنال

انتقال سیگنال

مولد تن سیگنال‌های موج مربعی یا موج سینوسی را ساطع می‌کند. تولیدکننده‌های موج سینوسی بسیار بهتر هستند، زیرا دقیق‌تر هستند و سیگنال‌های خارجی تولید نمی‌کنند یا نمی‌گیرند، با این حال، آنها همچنین گران تر هستند. ویژگی‌های دیگری که در مولد صدا باید به دنبال آن باشید، تعداد و نوع سیگنال‌هایی است که تولید می‌کند. در فناوری قدیمی‌تر، تنها از یک صدای ثابت استفاده می‌شد که تشخیص آن را از سایر صداها دشوار می‌کرد. امروزه اکثر دستگاه‌ها حداقل دو تن تولید می‌کنند. گفتنی است که استاندارد بل به دو تن نیاز دارد. یکی از آنها زنگ متناوب است که به عنوان واربل شناخته می‌شود، که سیگنالی با فرکانس 900 و 1100 هرتز است. دیگری صدای ثابت است، که به ندرت استفاده می‌شود زیرا مکان یابی آن دشوار است. اگر کابل در یک منطقه تولیدی با صدای ماشین آلات قابل توجه است، از صدای تابدار استفاده کنید، زیرا می‌توانید آن را بالاتر از زمزمه سایر صداهای الکتریکی بشنوید. برخی از دستگاه‌های زوج یاب تلفن بیش از دو تن مختلف را ارائه می‌دهند که می‌توانند به طور همزمان برای ردیابی بیش از یک کابل (سیگنال) در یک زمان استفاده شوند.

عملکرد ردیاب کابل

عملکرد ردیاب کابل

هنگامی که فرستنده به یک سر کابلی که در حال ردیابی هستید وصل شد، می‌توانید از یک کاوشگر برای تشخیص سیگنال صوتی یا بصری در انتهای دیگر استفاده کنید. همانطور که پروب را روی دسته‌ای از کابل‌ها تکان می‌دهید، هر چه به سیگنالی که می خواهید پیدا کنید نزدیکتر می شوید، سیگنال قوی‌تر می‌شود. بیشتر کاوشگرها از پیکاپ القایی استفاده می‌کنند و از آنجایی که کاوشگر سیگنال صوتی را می‌گیرد و تقویت می‌کند، گاهی اوقات به عنوان تقویت کننده القایی شناخته می شود، اما همچنان یک ردیاب است. پروب‌ها با نوک‌های پوشش داده شده با فلز یا پلاستیک ساخته می‌شوند و لزوماً لازم نیست در تماس فلزی با هادی برای دریافت سیگنال تن باشند. ردیاب فلزی سنتی دریافت سیگنال را آسان‌تر می‌کنند. 

نویز در خطوط برق و مخابرات

نویز در خطوط برق و مخابرات

یکی دیگر از مسائل مهم در صنعت مخابرات وجود نویز است، سیم تلفن ضد نویز تا حدودی از وجود نویز جلوگیری می‌کند. وجود نویز در برق متناوب باعث می‌شود که تمایل به پرش به جفت‌های ارتباطی وجود داشته باشد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، تقویت کننده القایی نویز را دریافت می‌کند و هنگام استفاده از زوج یاب تلفن، پیدا کردن صدای کابل شما را دشوار می‌کند. برخی از انواع زوج یاب تلفن برای کمک به رفع این مشکل نویز AC، فیلتراسیون را به دستگاه اضافه کرده‌اند.

منبع

امتیاز شما
امتیاز دهید
شما هم میتوانید به این محصول امتیاز دهید!
نظر خود را بنویسید

ثبت نظر

کد امنیتی